Aranżacja kuchni to bogactwo faktur i form. Prezentowana kuchnia łączy się z salonem. Najbardziej efektownym elementem wystroju kuchni są meble w kolorze orzecha amerykańskiego. Projekt wnętrza kuchni wykonała Bożena Maciejewska z pracowni projektowej The Vibe. Aranżacja kuchni jest nowoczesna, ale nie sterylna, zimna. Utrzymana w trzech kolorach: brązowy, szary i biały plus czarny w dodatkach. Aranżacja kuchni jest ocieplona przez fornir z orzecha amerykańskiego, pozostałe elementy wyposażenia są dość chłodne. Ciekawie wygląda szara porowata przecierka na ścianie w kuchni, która przypomina strukturę betonu. Pod blatem kuchennym z białego konglomeratu znajduje się podwieszany zlew (Teka).

Aranżacja kuchni z kącikiem jadalnianym

Właścicielom podczas projektowania wnętrza zależało, by aranżacja kuchni była wygodna. Myśleli o stworzeniu miejsca, gdzie z całą rodziną oraz przyjaciółmi będą mogli zasiąść do posiłku w otwartej przestrzeni kuchni połączonej z salonem. Umieszczenie stołu na granicy kuchni i salonu daje swobodę ruchu, co najbardziej doceniają dzieci. Wokół prostego białego stołu (Eccelent Meble) stoją klasyki dizajnu - krzesła Eames Plastic Chair (Vitra), nad stołem wisi elegancki plisowany klosz lampy Astro Light.

Aranżacja kuchni: meble kuchenne na zamówienie

Aranżacja kuchni jest funkcjonalna i dobrze rozplanowana. Meble kuchenne powstały na zamówienie w firmie stolarskiej Meblo-Komp. Zastosowano w nich dwa materiały: biały lakierowany MDF i fornir z orzecha amerykańskiego. Takie same materiały są użyte do wykończenia salonu. Taki zabieg w aranżacji kuchni podkreślił spójność poszczególnych stref i chociaż kuchnia ma bardziej surowy wyraz niż przytulna część wypoczynkowa, stanowią zgraną całość. Obejrzyjcie zdjęcia, by ocenić opisywaną aranżację kuchni.