Aranżacja kuchni miała być kobieca, ale nie słodka... Właścicielka chciała, aby kuchnia była utrzymana w mocnych, kontrastowych kolorach. Projekt kuchni zakładał, że pomieszczenie ma mieć też odmienne funkcje. Oprócz miejsca do gotowania dla jednej osoby, miały zostać wygospodarowane jadalnia i część wypoczynkowa.

Aranżacja kuchni: tapeta w kuchni i nasycone kolory

Czekoladowa mięsista tapeta, na której rozkwitają róże, wnosi do aranżacji kuchni salonowy szyk. Wzór tapety - złote kwiaty odcinają się od ciemnego tła. Do takiej tapety pasują dodatki z motywami roślinnymi i glamour. Dzięki takiej dekoracji ścian aranżacja kuchni jest elegancka i efektowna. Codzienne obowiązki stają się tu przyjemnością. Pas dużych płytek wraz z blatem tworzą kolorystyczną opozycję wobec białych szafek kuchennych. Fronty z pionowych listewek spotykają się z sosnowymi deskami podłogowymi, które pokazały swe piękno po zerwaniu linoleum. Każda kobieta wie, że dodatki czynią całość, więc do aranżacji kuchni wprowadzono te o stylizowanych wzorach. Wystrój kuchni doskonale uzupełniają też metaliczne sprzęty. Stalowe elementy pasują do nieco "technicznych" płytek i blatu kuchennego. Skupiają światło, dzięki czemu czynią wnętrze kuchni jaśniejszym. Stół w kuchni stał się nie tylko miejscem spożywania posiłków, ale także w razie potrzeby dodatkowym blatem roboczym. Aranżacja kuchni stawia też na naturalność. Oznacza to wykorzystanie takich materiałów jak drewno, i odkrycie tego, co naturalnie piękne - sosnowe deski na podłodze wystarczyło tylko zaolejować.

Aranżacja kuchni: wyposażenie

Aranżacja kuchni: użyte materiały: ściany i podłoga: tapeta w róże, LEROY MERLIN; płytki ścienne, LEROY MERLIN, olej do podłóg Golvolja, BECKERS, zabudowa kuchenna seria Faktum, według wybranych modeli, blat, Pragel, laminat, imitacja kamienia, czarny, IKEA, stół i 4 krzesła Jokkmokk, IKEA; sofa dwuosobowa Lillberg (rama sosna, pokrycie Grasbo biały), IKEA.