Cegła na ścianie w kuchni wygląda zjawiskowo, tworzy świetny styl i klimat wnętrza. Takie aranżacje kuchni na pewno zwracają uwagę. Wybraliśmy zdjęcia kuchni, których właściciele zdecydowali się na wykończenie ściany cegłą. Zobaczcie aranżacje kuchni z cegłą na ścianie nowoczesne i stylowe. Trudno powiedzieć, która z prezentowanych kuchni jest najładniejsza, bo wszystkie są dopracowane w szczegółach, a cegła we wnętrzu pokreśla wystrój.

Aranżacje kuchni: cegła we wnętrzu

Cegła we wnętrzu stała się modnym trendem w aranżacji. Ceglany mur może zdobić ściany w kuchni, czy inny pomieszczeniu, nawet jeśli nie mieszkamy w przedwojennej kamienicy. Producenci prześcigają się w produktach cegłopodobnych, które świetnie dekorują każde  mieszkanie i do złudzenia przypominają tradycyjne cegły na ścianie. Cegła we wnętrzu wprowadza przytulny klimat.

Cegła na ścianie: co wybrać do aranżacji wnętrz

Jeśli chcemy mieć cegły na ścianie do wyboru mamy okładzinę z płytek z gładkiego klinkieru lub tradycyjnie wypalanej ceramiki. Płytki te mają wymiary podobne do klasycznej cegły, ale są cieńsze.

WIĘCEJ: CEGŁA WE WNĘTRZU ZDJĘCIA >>>

Ostatnio hitem w aranżacji wnętrz są także płytki formowane ręcznie. Ich wygląd naśladuje stare cegły – mają nierówną powierzchnię i niejednolity kolor. Ale warto mieć na uwadze, że są bardziej wrażliwe na wilgoć i raczej nie nadają się do wyłożenia nimi pasa w kuchni nad dolnymi szafkami, zwłaszcza w sąsiedztwie kuchenki i zlewu. Stosując płytki imitujące cegły lub płytki klinkierowe do wykończenia ściany w kuchni, warto je zaimpregnować preparatem odpornym na tłuszcz i wodę. Decydując się na płytki ręcznie wykonywane, które chemy mieć jako cegły na ścianie we wnętrzu, musimy się liczyć z tym, ze są droższe. Ceny zaczynają się od ok. 3 zł/szt.