Aranżacja kuchni rustykalnej kojarzy się z domkiem za miastem, zazwyczaj jest ciepła, jasna, wykończona naturalnymi materiałami: drewnem, kamieniem, ceramiką i naturalnymi tkaninami z kwiatowymi motywami. Jednak dla mieszkańców bloków i miłośników stylu rustykalnego też jest rozwiązanie. Taka kuchnia rustykalna powinna być wykonana z nowoczesnych materiałów, ale z elementami charakterystycznymi dla stylu rustykalnego.

Elementy tworzące klimat kuchni rustykalnej

Znakiem rozpoznawczym większości aranżacji kuchni rustykalnych jest ceramiczny, głęboki zlew, duża płyta do gotowania, czasem prawdziwy piec. Zaletą przestronnej kuchni rustykalnej jest zazwyczaj miejsce na dodatkowy stół do pracy lub wyspę, gdzie przygotowuje się posiłki. Nad wyspą zaś jest miejsce  do ekspozycji przyborów kuchennych, np. kuty żeliwny wieszak na akcesoria kuchenne zawieszony nad wyspą kuchenną lub stołem do pracy.
Nad stołem jadalnianym nie może zabraknąć oryginalnej, rzucającej ciepłe światło lampy, a przy frontach szafek uchwytów z elementami porcelanowymi. Zobacz inspiracje w naszej galerii!