wstep wyroby2

22 listopada 2017

Dwudzieste urodziny „Dobrego Wnętrza” i Konferencja Trendy, Wizje, Prognozy Dwudzieste urodziny „Dobrego Wnętrza” i Konferencja Trendy, Wizje, Prognozy 22 listopada 2017 roku był dla redakcji i sympatyków „Dobrego Wnętrza” dniem wyjątkowym – odbyła się konferencja „Trendy, Wizje, Prognozy”, a wieczorem uroczysta gala z okazji dwudziestolecia miesięcznika.
dots
WARSZTATY: Fotorealistyczne wizualizacje nowoczesnych wnętrz – V-Ray dla SketchUp WARSZTATY: Fotorealistyczne wizualizacje nowoczesnych wnętrz – V-Ray dla SketchUp Sketch Up to jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi wspomagających projektowanie. Warsztaty organizowane przez firmę Progrupa we współpracy z firmami Loewe i Amica poświęcone będą tworzeniu fotorealistycznych wizualizacji przy projektowaniu wnętrz z wykorzystaniem oprogramowania V-Ray dla Sketch Up.
dots
POKAZ: Sznurowanie sprężyn fotela POKAZ: Sznurowanie sprężyn fotela Marka Swarzędz Home narodziła się z miłości do tradycyjnego meblarstwa. Podczas konferencji odbędzie się pokaz tradycyjnej techniki meblarskiej stosowanej w zakładach ze Swarzędza.
dots
POKAZ: Malowanie ceramiki bolesławieckiej POKAZ: Malowanie ceramiki bolesławieckiej Od wydobycia po wypalanie - swoją urodę tradycyjne naczynia z Bolesławca zawdzięczają ręcznej pracy w manufakturze. 
dots
POKAZ: Od widelca po kilim. Prezentacja technik tkackich POKAZ: Od widelca po kilim. Prezentacja technik tkackich Do czego widelec potrzebny tkaczce, dowiemy się podczas pokazu technik tkackich stosowanych w Studiu Tartaruga z Łodzi, mieście, w którym narodził się polski przemysł włókienniczy.
dots
Nowoczesny design i maksimum higieny – innowacje łazienkowe na co dzień Nowoczesny design i maksimum higieny – innowacje łazienkowe na co dzień Współpraca z uznanymi projektantami i zastosowanie innowacyjnych technologii sprawia, że ceramika sanitarna marki Laufen nie tylko odpowiada na potrzeby coraz bardziej wymagających użytkowników, lecz nawet je wyprzedza. Zróżnicowana, przeznaczona do różnego typu łazienek oferta marki Laufen dowodzi, że doskonałe wzornictwo i wysoka jakość nie muszą się wiązać z dużymi nakładami finansowymi.
dots
O konferencji

TRENDY, WIZJE, PROGNOZY to druga już konferencja dla architektów i projektantów wnętrz z cyklu Design w Pałacu, którego organizatorem jest ZPR Media S.A., wydawca najmocniejszej grupy tytułów wnętrzarskich w Polsce: „Dobre Wnętrze”, „M jak mieszkanie”, „Moje Mieszkanie”, „Architektura od Wnętrza” oraz serwisu Urzadzamy.pl. Tematem konferencji będą TRENDY, WIZJE i PROGNOZY we wzornictwie i architekturze wnętrz, a gościem specjalnym – Jonathan Levien z londyńskiego studia Doshi Levien, które projektuje m.in. dla włoskiej firmy Moroso, honorowego partnera konferencji. Zastanowimy się, w jakim kierunku przez najbliższe lata rozwiną się te dziedziny. Jak będzie wyglądał dom przyszłości, jakie produkty i rozwiązania w nim zagoszczą, jak będzie nam się w nim żyło? Odpowiedzi na te pytania poszukamy wspólnie z uznanymi, designerami, architektami i trendwatcherami: Anną Lorens, Adamem Pulwickim, Oskarem Ziętą, Michałem Mazurem. Podczas konferencji odbędą się także warsztaty „Fotorealistyczne wizualizacje nowoczesnych wnętrz – V-Ray dla SketchUp” oraz prezentacje odchodzących w zapomnienie rzemiosł. Będzie też można zapoznać się z ofertą partnerów wydarzenia. Zapraszamy!

Program konferencji
dots
Program konferencji

09:35–09:55
TRENDY, WIZJE, PROGNOZY. Subiektywny przegląd najciekawszych zjawisk i kierunków we wzornictwie przemysłowym i projektowaniu wnętrz zaobserwowanych na największych targach i festiwalach branżowych.

Prelekcja przygotowana przez redakcję „Dobrego Wnętrza”

10:05–10:25
SKĄD SIĘ BIORĄ INSPIRACJE. Wpływ trendów z innych branż na wzornictwo i projektowanie wnętrz i odwrotnie, przenikanie się designu i sztuki, przestrzeni prywatnych i publicznych itp.

Wykład architekta Adama Pulwickiego

10:55–11:15
DOM JAKO PRZESTRZEŃ WIELOZMYSŁOWA

Prelekcja dr Anny Lorens

11:15–11:35
THE BEAUTY OF DESIGN: DIFFERENT APPROACH

Prezentacja Micheli Rizzo z firmy Moroso

12:35–12:45
PIĘKNO I LUKSUS W ELEKTRONICE. Czy telewizor może być piękny? Design telewizorów na przykładzie Loewe.

Prelekcja Grzegorza Maćkiewicza z firmy AVspot

13.00–13.20
NA STYKU. Transdyscyplinarność – klucz do opracowywania zaawansowanych narzędzi do tworzenia rzeźb i obiektów designu, za sprawą których nauka i sztuka przenikają się jak nigdy dotąd.

Wykład Oskara Zięty

13:30–13:40
PERSPEKTYWY I KIERUNKI ROZWOJU ROZWIĄZAŃ TECHNOLOGICZNYCH DLA ARCHITEKTÓW I PROJEKTANTÓW. W jaki sposób mogą ułatwić sobie pracę i jakich narzędzi użyć, aby zaciekawić klienta swoim projektem.

Prelekcja Tomasza Olszewskiego z firmy ProGrupa

13:45–14:10
DYSKUSJA PANELOWA, PODSUMOWANIE, POŻEGNANIE

14:10–15:00
LUNCH

09:30–09:35
OTWARCIE KONFERENCJI

09:55–10:05
DESIGN I RZEMIOSŁO – SYNERGIA DWÓCH ŚWIATÓW

Prelekcja Julitty Maciejewskiej-Walczak, Prezes Zarządu Swarzędz Home

10:25–10:35
HOME, SMART HOME

Prezentacja Cezarego Kowalczyka, Head of Hospitality Accounts/Project Managera w Grohe Polska

10:35–10:55
WNĘTRZA W LATACH 20. XXI W. Nowe funkcje domu dzięki nowym technologiom i ich wpływ na styl życia mieszkańców. Luksus bycia offline i spędzania czasu w rytmie slow.

Wykład trendwatchera Michała Mazura

11:35–12:00
PRZERWA KAWOWA

12:00–12:30
BEST OF BOTH WORLDS

Prelekcja gościa specjalnego, Jonathana Leviena – projektanta, współtwórcy studia Doshi Levien

12:45–13:00
INNOWACJA NA CO DZIEŃ – TOALETA MYJĄCA RIVA

Prezentacja Iwony Kalety, product managera marki LAUFEN – Partnera Głównego konferencji

13:20–13:30
TRADYCJA A NOWOCZESNOŚĆ W PODEJŚCIU DO PROJEKTOWANIA

Prezentacja Magdaleny Gazur, głównej projektantki Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu

13.40–13.45
ŻYCIE W ŚWIECIE SMART

Prelekcja Macieja Bartłomieja Kamińskiego, dyrektora generalnego ds. zarządzania produktami w Grupie Amica

dots
ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
Prelegenci i paneliści
Jonathan Levien
Brytyjski projektant pochodzi z rodziny o rzemieślniczych tradycjach, ukończył wzornictwo przemysłowe w Royal College of Art w Londynie, gdzie w 2000 roku wspólnie z Nipą Doshi założył studio Doshi Levien. Nipa współpracuje z rzemieślnikami w rodzinnych Indiach. Jonathan, Szkot z pochodzenia, kładzie nacisk na technologiczną stronę projektów. Projektują dla takich marek jak Moroso, Kvadrat, B&B Italia, Cappellini, Camper, Swarovski, oraz współpracują z instytucjami kulturalnymi.
Anna Lorens
Anna Lorens
Doktor architektury. Architekt, projektantka wnętrz i produktu. Współtwórczyni pracowni LORENS. Projektantka systemu „Garden Office" (obecnego m.in. na Salone Milano), współautorka projektu wnętrz rezydencji Ambasadora w Berlinie, interaktywnego Muzeum Krzyżaków w Działdowie, wielu domów jednorodzinnych i wnętrz. Autorka książki „Fenomen miejsc biesiadnych w mieście” (Grand Prix FSK), ekspert „Dobrego Wnętrza”. Wykłada m.in. na Wydziale Architektury PW.
Oskar Zięta
Oskar Zięta
Architekt, designer, artysta i innowator. Założyciel i szef studia Zieta Prozessdesign. Absolwent Swiss Eidgenössische Technische Hochschule w Zurychu, na tej samej uczelni pracował jako badacz na wydziale CAAD – Computer Aided Architectural Design. Laureat licznych nagród, m.in. AUDI – Mentor-Price 2011, Red Dot Award 2008, MUST HAVE na Design Łódz 2011. Magazyn Wire nazwał jego projekty „meblami przyszłości”. Projekty Zięty znajdują się w licznych prestiżowych kolekcjach muzealnych.
Adam Pulwicki
Adam Pulwicki
Architekt wnętrz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, od 2009 roku prowadzi autorską pracownię PULVA, która specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu indywidualnych wnętrz. Oprócz domów i apartamentów, projektuje salony wystawiennicze, biura, restauracje, meble oraz grzejniki. Obok projektowania wnętrz, intryguje go świat. Podróżuje, czyta, uwielbia malarstwo, fotografię i balet, a inspiracji poszukuje w naturze i muzyce. Jednak najważniejszy jest dla niego człowiek.
Magdalena Gazur
Magdalena Gazur
Designerka, graficzka, dydaktyk, główna projektantka w Fabryce Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu. Ukończyła Wydział Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w której jest obecnie wykładowcą, oraz studia podyplomowe projektowanie wzornicze w zarządzaniu rozwojem nowego produktu zorganizowanych przez Szkołę Główną Handlową i Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Studiowała również komunikację graficzną na University of Wolverhampton. Pracę nad ceramiką użytkową łączy z działalnością artystyczną.
Michał Mazur
Michał Mazur
Dziennikarz, trendwatcher, nomada. Każdego roku ponad dwadzieścia razy odwiedza targi, festiwale i konferencje odbywające się w różnych miejscach świata – od Tokio, przez Dubaj, Mediolan i Nowy Jork, po San Francisco. Podczas swoich podróży szuka informacji o trendach związanych z dizajnem i nowymi technologiami, m.in.: wyposażeniem wnętrz, wirtualną rzeczywistością, internetem rzeczy, robotyką, projektowaniem interface’ów, dizajnem zaangażowanym społecznie i rzemiosłem.
Maciej Bartłomiej Kamiński
Maciej Bartłomiej Kamiński
Pochodzi z Poznania, studiował na Wydziale Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej, a podyplomowo Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracę rozpoczął w firmach telekomunikacyjnych, zajmował się m.in. rozpoznaniem potrzeb klientów i rynku, opracowywaniem strategii, biznes planów i koncepcji wdrożenia rynkowego, kreowaniem usług i produktów. Zarządzał działami produktowymi w Play i w Samsungu. W Amice od maja 2016 roku.
Cezary Kowalczyk
Cezary Kowalczyk
Humanista z krwii i kości, absolwent warszawskiej SGGW, pracuje na stanowisku Head of Hospitality Accounts/Project Manager w Grohe Polska. Koordynator opracowywania specyfikacji dla inwestycji, specjalizuje się w projektach redukcji zużycia wody i energii m.in. dla międzynarodowych sieci hoteli. Kierownik projektów zarządzający współpracą z kluczowymi inwestorami w Polsce (biurowce, hotele) oraz odpowiedzialny za współpracę z architektami i biurami projektowymi. Miłośnik pięknie i funkcjonalnie zaprojektowanych przedmiotów, w szczególności przez Jonathana Ive’a.
Tomasz Olszewski
Tomasz Olszewski
Specjalista w zakresie najnowszych technologii przeznaczonych dla branży architektonicznej i projektowej. Absolwent studiów doktoranckich w dziedzinie informatyki. W firmie ProGrupa odpowiada za promocję i wdrażanie rozwiązań korporacji Trimble, założeń BIM oraz specjalistycznego serwisu ArchiUp.com. Często współpracuje z instytucjami edukacyjnymi w celu popularyzacji najnowszych trendów wśród uczniów i studentów. Autor wielu artykułów w czasopismach branżowych oraz serwisach internetowych.
Michela Rizzo
Michela Rizzo
Jej pasją od zawsze był design i moda, dlatego ukończeniu w 1998 roku studiów na kierunku stosunki międzynarodowe zaczęła współpracę z luksusowymi markami meblarskimi, najpierw Potocco, później Gervasoni. Od 2015 roku jest Export Area Managerem marki Moroso na Europę, z wyłączeniem krajów niemiecko- i francuskojęzycznych.
Grzegorz Maćkiewicz
Grzegorz Maćkiewicz
Dyrektor handlowy firmy AVspot – wyłącznego dystrybutora marki niemieckich luksusowych telewizorów Loewe. Związany z Loewe od 15 lat. Jeden z największych specjalistów rynku telewizorów w Polsce. Ekspert w zakresie zmian technologicznych i stylistycznych tego segmentu rynku. Na co dzień zarządza siecią dystrybucji oraz strategicznym rozwojem Loewe na rynku polskim. Z wykształcenia germanista.
Julitta Maciejewska-Walczak
Julitta Maciejewska-Walczak
Założycielka i Prezes Zarządu firmy Swarzędz Home. Meble i piękne wnętrza są jej zawodową pasją. W 2013 roku postanowiła spełnić swoje marzenie i zrewitalizować najbardziej znaną polską markę meblową – Swarzędz. W Swarzędz Home zajmuje się głównie obszarami strategicznymi – wizerunkiem marki i rozwojem produktu. Dojrzała entuzjastka, otwarta na innowacje. Prywatnie uwielbia podróże.
Iwona Kaleta
Iwona Kaleta
Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Śląskiej. Od ponad czterech lat związana jest z ekskluzywną szwajcarską marką Laufen, której produkty tworzone są przez światowej sławy projektantów z myślą o indywidualnej aranżacji przestrzeni łazienkowej. Jako Laufen Product Manager zajmuje się produktem, designem oraz wdrażaniem innowacyjnych technologii na polskim rynku. Specjalizuje się w segmencie inteligentnych toalet, szkoląc w tym zakresie m.in. architekt ów, projektantów wnętrz i kluczowych klientów.
Tomasz Warzecha
Tomasz Warzecha
Artysta grafik specjalizujący się w wizualizacjach 3D w dziedzinach architektury, architektury wnętrz i projektu produktu. Certyfikowany trener SketchUp oraz V-Ray dla SketchUp z firmy ProGrupa. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem, ucząc tworzenia dokładnych modeli 3D oraz fotorealistycznych wizualizacji na najwyższym poziomie. Jest współtwórcą materiałów dydaktycznych oraz autorem serii tutoriali poświęconych pracy w programach do projektowania.
Partner honorowy
Partner główny
Partnerzy
Partnerzy warsztatów
Patronat
Organizatorzy
Zarejestruj się!

Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji.

Kontakt
DLA REKLAMODAWCÓW
Agnieszka Kozieł
tel. 694 428 005

akoziel2@grupazpr.pl

DLA UCZESTNIKÓW
redakcja Dobrego Wnętrza