Kluczem do sukcesu w aranżacji modnego i nowoczesnego wnętrza jest dobranie koloru ścian. Jasne i lekkie kolory ścian niezwykle ożywiają wnętrza i są bardzo modne w tym sezonie. W palecie jasnych kolorów wnętrz najnowsze propozycje to: biele, subtelne beże, radosne żółcie, groszkowa, bądź limonkowa zieleń.

Jasne kolory wnętrz: postaw na biel

W najmodniejszych, jasnych wnętrzach proponujemy przede wszystkim biel, która jest niezwykle modna i uniwersalna. Biała kolorystyka sprawdza się w każdym stylu wnętrza. Biel tworzy nam przestronność i jasność. Co więcej, to kolor, który rozjaśnia, wywołuje wrażenie czystości i przejrzystości. Jest obecnie typowym odcieniem dla nowoczesnych wnętrz, równie dobrze sprawdza się w klasycznych przestrzeniach. Biel można przełamywać różnymi innymi jasnymi odcieniami: beżami, jasnymi żółciami, beżami i pastelami.

Jasne kolory wnętrz: modne propozycje

Oprócz bieli wśród jasnych, neutralnych kolorów modna jest wanilia, odcienie beżu i brązu. W kolorach wnętrz znajdziemy też szarość oraz biel połączona z czernią. To paleta wyjątkowo eleganckich i spokojnych odcieni. Czasami warto pomyśleć o wkomponowaniu tapety z roślinnymi wzorami, która uchroni od nazbyt minimalistycznego stylu wnętrza.

Pamiętajmy, że kolor ścian pomieszczenia powinien być jaśniejszy co najmniej o jeden ton, aby wnętrze nabrało przestrzeni. Bardzo modna jest również zieleń typu limonka, wprowadza we wnętrze pozytywny nastrój.