Szary Denim? Tak, to kolor 2017 roku!

Najmodniejszym kolorem nadchodzącego roku będzie... Szary Denim! Jak został wybrany? Eksperci marki Dulux wzięli pod lupę nasze codzienne życie i stworzyli inspirujący trendbook gamy najmodniejszych kolorów. Jest w czym wybierać!

Kolory roku 2017 Dulux: Szary Denim
Szary Denim: kolor roku 2017 wg marki Dulux
Trendy kolorystyczne 2017: paleta Balans Praca-Dom
Kolory roku 2017: paleta Dulux
Kolory roku 2017: paleta Dulux

Skąd biorą się kolorystyczne tendencje?

To efekt pracy ekspertów, którzy nie tylko badają nasze zmieniające się upodobania, ale także otaczający nas świat. Kolory dla ludzi są bardzo istotne. To od nich zaczynamy w głowie urządzać każdą przestrzeń, dobieramy je tak, by odnieść konkretny efekt w pomieszczeniu. Bierzemy także pod uwagę nasze samopoczucie i subiektywną reakcję na daną gamę kolorystyczną. Promowane przez firmy kolory nigdy nie są przypadkowe. Na rok 2017 eksperci marki Dulux wytypowali Szary Denim. Elegancki odcień, kojarzący się z modą, marka proponuje zestawiać z paletą towarzyszącą. Jak została dobrana? Eksperci Dulux odnieśli się do tego co jest aktualnie istotne w naszym codziennym życiu. Już nie hedonistyczna konsumpcja, a otwartość na odczuwanie. Wprowadzenie do życia zasady "less is more", w której liczy się jakość, porządek, a nie tylko ilość. Istotna jest również harmonia, szukanie kontaktu z naturą i innymi ludźmi. Wspólne tworzenie społeczności odpowiedzialnych za otoczenie i zaangażowanych w ochronę środowiska. Tak marka Dulux definiuje najważniejsze trendy, które wpłyną na podejmowane przez nas wybory w 2017 roku.

Trendy 2017: modne kolory wnętrz

Specjaliści z Dulux Global Aesthetic Center oraz designerzy, architekci, projektanci mody i graficy z całego świata już po raz czternasty zdefiniowali globalne trendy związane z kolorystyką wnętrz. Na 2017 rok proponują ideę pt. „Życie w nowym świetle”. Co oznacza? Refleksyjne podejście do wspomnień i doświadczeń, szukanie kontaktu z naturą, dostrzeganie wartości w najprostszych rzeczach. „Życie w nowym świetle” to nadrzędny trend wyróżniony przez Dulux, który zaczerpnięty jest z analizy przemian społecznych i współczesnego stylu życia. Stylu, w którym stajemy się bardziej uważni i świadomi naszego najbliższego otoczenia. Dlatego szukamy rozwiązań i barw kierując się intuicją, a nasze domy pokazują nie tylko to jak żyjemy, ale także osobiste pasje i upodobania. W tej koncepcji mieści się pojęcie koloru, który nie jest tylko zwykłą barwą na ścianie. Niesie, bowiem w sobie wiele ukrytych znaczeń.

Kolor roku 2017 Dulux: Szary Denim

Eksperci Dulux przekonują, że kolor ścian powinien wyrażać to, co nas napędza, co nami kieruje, co zajmuje nasze myśli. Wytypowanie Szarego Denimu Kolorem Roku 2017 było dla zespołu Dulux naturalnym wyborem. - „Analizując globalne trendy w architekturze, modzie oraz designie odkryliśmy, że niebieski to prawdziwy kolor naszych czasów. Wybraliśmy taki odcień , który świetnie zaprezentuje się w Waszych domach i poradzi sobie zarówno w salonie, jak i sypialni.”

Kolor Roku wywodzi się z palety różnorodnych odcieni niebieskiego symbolizuje kolor nieba nad nami, jeansowe ubrania, które lubimy, atrament w naszym długopisie, wody, która daje życie. Szary Denim idealnie oddaje nastrój chwili, jest uniwersalny i ponadczasowy, zmienia swój charakter w zależności od kolorów, z którymi go zestawimy.

Zobacz pełną paletę kolorystyczną!

Najmodniejsze palety barw 2017: Colour Futures z oferty Dulux

Razem z Kolorem Roku 2017 Szary Denim – zostały wybrane przez ekspertów marki Dulux towarzyszące palety barw uzupełniających. Proste w odbiorze, a mimo to nowoczesne i uniwersalne. W ich towarzystwie Kolor Roku 2017 nabiera innego wyrazu, a dobrane barwy spełniają dodatkowe w funkcje w aranżacji wnętrza. W zależności od potrzeb sprawią, że Szary Denim będzie głębszy lub stonuje całą kolorystykę pomieszczenia.

Powrót Boho - do wnętrza, które ukoi zmysły

Każda z zaproponowanych palet uzupełniających kolor roku 2017 ma inny charakter, inne przewodnie tony, które - jak twierdzą eksperci marki Dulux - wynikają z różnych trendów. Pierwszym z tych trendów jest Powrót Boho - czyli naturalne, ziemiste odcienie koloru zielonego połączone z liliowymi i fioletowymi tonacjami.

Efekt połączenia z Kolorem Roku 2017 Szary Denim: bogata paleta zieleni pozwoli stworzyć w pomieszczeniu przyjemny, kojący nastrój.

Zobacz pełną paletę kolorystyczną!

Wspólnota Indywidualistów - do wnętrza, w którym chcemy być razem

Wspólnota Indywidualistów to z kolei rodzina jasnych, energetycznych barw, uzupełniona głębszymi, bazowymi odcieniami. Sprawdzi się we wnętrzu, w którym mieszkają ludzie o różnych temperamentach i estetyce.
 
Efekt połączenia z Kolorem Roku 2017 Szary Denim: dzięki swojemu świeżemu, zabawnemu charakterowi paleta kolorów będzie odpowiednia do domu, w którym mieszają się pokolenia, a każdy pragnie zaznaczyć swój indywidualizm. To nie tylko paleta dedykowana rodzinom - każdy, kto dzieli przestrzeń, zrozumie znaczenie odpowiedniego kreowania tego rodzaju wnętrza.

Zobacz pełną paletę kolorystyczną!

Balans Praca-Dom - do wnętrza sprzyjającego koncentracji

Szukasz harmonii pomiędzy pracą a domem? Paleta kolorów Balans Praca-Dom to wybór sprzyjający koncentracji podczas pracy czy nauki. Dzięki dobrze dobranym odcieniom możemy stworzyć wystrój z podzieleniem na strefy pracy/nauki oraz relaksu. Odcienie z tej samej gamy stworzą w pomieszczeniu spójny efekt końcowy.

Efekt połączenia z Kolorem Roku 2017 Szary Denim: kolor ochry to pomysł na ścianie wydzielajacą kącik do pracy. Sprawdzi się, gdy chcemy takie miejsce wygospodarować w salonie albo kawalerce. Wprowadzenie do wnętrza kontrastowych ścian to sprawdzony i łatwy sposób na metamorfozę niewielkiego pomieszczenia. Wypracuj aranżację, w której będziesz czuć się dobrze, zarówno włączając laptopa rano, jak i wyłączając światło wieczorem.

Zobacz pełną paletę kolorystyczną!

Niezobowiązujący Luksus - wnętrze w stylu "less is more"

Niezobowiązujący Luksus to paleta kolorów nawiązująca do nowego stylu życia, w którym wartość upatruje się w osobistym doświadczeniu, a nie posiadaniu materialnych rzeczy. Im mniej rzeczy, tym przestrzeń jest bardziej uporządkowana, spokojna.

Efekt połączenia z Kolorem Roku 2017 Szary Denim: uniwersalne połączenie do eleganckich wnętrz, w których chcemy osiągnąć spójną aranżację. Trend ten odtwarza wspomnienia dzięki neutralnej palecie kolorów; pobudza zmysły jak żaden inny.

Zobacz pełną paletę kolorystyczną!

Jak dobrać połączenie kolorów?
Aby wypróbować kolory na swoich ścianach, użyj nowoczesnej aplikacji Dulux Visualizer. Jak działa? Wystarczy ją ściagnąć (do pobrania na Androida i iOS), uruchomić i nakierować telefon lub tablet na ścianę, którą planujemy pomalować. Wybrać kolor, a następnie odcień z oferty. Kadrowana ściana po chwili zmieni kolor, a my możemy szybko się przekonać czy planowana metamorfoza będzie współgrała z całym pomieszczeniem.

Kolory trendów Colour Futures dostępne są w ofercie farb Dulux z mieszalnika, które pozwalają na wykorzystanie bogactwa ponad 10 000 kolorów na różnych powierzchniach w domu. Emulsje występują w dwóch wykończeniach, matowym oraz satynowym. W asortymencie produktów mieszalnikowych znajduje się Dulux Fusion, super odporna Dulux Diamond oraz dedykowana do kuchni i łazienki Dulux Kitchen & Bathroom. Więcej informacji o produktach na www.dulux.pl.

Ocena: 5
Zdjęcia: materiały prasowe Dulux

POLECANE ARTYKUŁY