SZARE ŚCIANY: jakie BŁĘDY popełniamy wybierając SZARY KOLOR FARB do ścian

Szare ściany trzeba umiejętnie zastosować, by aranżacja wnętrza była przytulna i efektowna. Szare kolory ścian to dobry pomysł na nowoczesne wnętrza. Sprawdź jakich błędów nie popełniać, wybierając szary kolor ścian.

Szare kolory ścian: salon
Szare ściany w salonie
Szare ściany w salonie
Szare ściany w salonie
Szara ściana w salonie

Szare ściany będą efektowne, jeśli odpowiednio je zastosujemy w aranżacji wnętrza. Wybierając szare kolory ścian musimy dobrać inne barwy, by mieszkanie nie było przygnębiające. Ostrożnie z zastosowaniem szarej farby do małych wnętrz o słabym doświetleniu światłem dziennym - może się okazać, że szary kolor będzie ponury. Warto wtedy ograniczyć ilość szarych ścian i zestawić je z jasną bazą - bielą, kością słoniową, jasnym beżem, słonecznym, morelowym, brzoskwiniowym czy jasnozielonym.

Szare kolory ścian: najczęściej popełniane błędy

Najczęściej popełnianym błędem w wyborze szarego koloru ścian, podobnie jak w przypadku koloru beżowego, jest dobranie zbyt ciemnego odcienia szarości na ściany do pomieszczenia. Warto zastanowić się nad jaśniejszymi, bardziej rozbielonymi odcieniami lub radykalnym przełamaniem sprawdzonymi barwami: bielą lub écru. To najbezpieczniejsze połączenia.

To cię też zinteresuje:

szare łazienki - galerie zdjęć >>>

szare kuchnie - galerie zdjęć >>>

szary salon - galerie zdjęć >>>

Jeżeli po pomalowaniu uznamy, że szare ściany są zbyt ciemne we wnętrzu, a wolelibyśmy uniknąć ponownego malowania, spróbujmy uratować wystrój wnętrza dokładając dodatki w jasnych, pastelowych kolorach.

Szary kolor: pomysł na nowoczesne wnętrze

Ciekawym rozwiązaniem we wnętrzach z udziałem koloru szarego jest tapeta bądź fototapeta na fragmencie wybranej, niezagospodarowanej ściany lub całości ściany. Fototapeta w szczególności nada wyjątkowego charakteru wnętrzu – ukaże motyw przewodni natury czy aglomeracji miejskiej. Może sprawić, że pokój wyda się optycznie większy i bardziej interesujący. Podobnie ma się sprawa z mniejszymi formatami zdjęć lub różnej grafiki jako obrazami w ramie. Wszystkie wymienione elementy od razu zwrócą naszą uwagę i uatrakcyjnią daną przestrzeń. Czym kierować się przy planowaniu aranżacji wybranej ściany? Jeśli marzą nam się szare ściany, zaplanujmy kolorową kompozycję ścian: jedno- lub dwukolorową albo wielobarwną. W szarych wnętrzach doskonale będą się prezentować barwne, wzorzyste tapety, fototapety oraz inne mniejsze elementy o mocniejszej i nasyconej energią kolorystyce, które ożywią spokojną aranżację ścian. Możemy zrobić też odwrotnie - jeśli chcielibyśmy „kolorowe wnętrze”, zastanówmy się nad czarno-szaro-białą ścianą/grafiką, która uspokoi całość, pomoże na chwilę zatrzymać czas i skłonić nas do refleksji czy miłych wspomnień.

Wideo: szary kolor ścian

Obejrzyj wideo poradnik - jak stosować szary kolor ścian. Posłuchajcie z czym najlepiej komponuje się szary kolor i w jaki sposób łączyć odcienie szarości na ścianach. Rad udziela architekt Barbara Godawska z iHome Studio.

Galerie zdjęć: szare kolory ścian we wnętrzach

NIE PRZEGAP

Aneks kuchenny z salonem
camera

Aneks kuchenny z salonem: modny szary kolor

LISTA ZAKUPÓW

Nowoczesna szara sypialnia
camera

Szara sypialnia z łazienką w nowoczesnym stylu skandynawskim

LISTA ZAKUPÓW

Szara kuchnia: udana metamorfoza
camera

Szara kuchnia: nowoczesna aranżacja

LISTA ZAKUPÓW

Antracytowa ściana w przedpokoju
camera

Kolor tygodnia: ANTRACYT. GALERIA INSPIRACJI

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Aleksandra Placek Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY