Sposób na kolor czerwony we wnętrzu: odkryj KOLOR w wersji mini i total!

Kolor czerwony w aranżacji wnętrz mieszkań to wybór odważny. Kolor czerwony ma właściwości dominujące. Na szczęście tak lubiany styl nowoczesny z kolorem czerwonym szczęśliwie idzie w parze! Zobaczcie kilkanaście ciekawych przykładów aranżacji z kolorem czerwonym we wnętrzach mieszkań: zarówno w ilościach aptekarskich, jak i w wersji maxi!

Kolor czerwony i biała ceramika na ścianie w łazience
Lodówka retro w kolorze czerwonym
Czerwony kolor w przedpokoju
Czerwona ściana jako tło dla zdjęć
Kolor czerwony w pokoju dziewczynki

Kolor czerwony we wnętrzach mieszkań nie jest kolorem łatwym. To wiadomo. Decyzję o wyborze czerwieni trzeba dobrze przemyśleć. Szczególnie ilość czerwieni i jej odcień.  Jednych  zachwyci czerwień koralowa, innych strażacka, jeszcze innych pomidorowa, a są też wielbiciele czerwieni malinowej. Odcienie te różnią się między sobą temperaturą barwy. Czerwień koralowa jest ciepła, natomiast malinowa ze względu na domieszkę koloru niebieskiego, będzie chłodna w odbiorze. I jeszcze jedno. Kolor czerwony najlepiej sprawdzi się we wnętrzach w stylu nowoczesnym, glamour i retro.

Kolor czerwony we wnętrzu: duża, jednolita powierzchnia

Okazuje się, że kolor czerwony we wnętrzach mieszkań dobrze wygląda na jednej ale sporej powierzchni. Może to być czerwona ściana, duża czerwona szafka pod umywalką, czerwona szafa lub wykładzina dywanowa w sypialni. Taka ilość czerwieni wygląda znakomicie samodzielnie lub przełamana dekoracjami w innym kolorze. Dobrym przykładem będzie czerwona ściana: w sypialni umieśćmy na niej kolekcję ramek z rodzinnymi zdjęciami, a w łazience białą, tradycyjną ceramikę – wtedy biel ceramiki wyda się niezwykła a nie czerwień ściany. Możemy zaszaleć z czerwonymi frontami szafy wnękowej w sypialni lub w przedpokoju. Chodzi o naprawdę zdecydowanie dużą ale spójną i jednorodną powierzchnię.

Kolor czerwony we wnętrzu: kilka rozrzuconych akcentów

Nie zawsze jesteśmy pewni czy kolor czerwony sprawdzi się we wnętrzu mieszkania, tego naszego jedynego i wymarzonego. Potrzebujemy ożywienia spokojnej przestrzeni ale boimy się efektu oczopląsu. Chcielibyśmy, ale się boimy. Decydujemy się wtedy na małe i pojedyncze elementy, czyli poduszki na sofie, czy kilka rozrzuconych czerwonych płytek na ścianie w kuchni wśród białej reszty. Czasem decydujemy się na czerwoną ceramikę sanitarną w łazience. Ciekawie może wyglądać czerwony grzejnik lub lodówka we wnętrzu retro. Jednak często okazuje się, że drobne czerwone elementy porozrzucane po całym wnętrzu szybko zaczynają nas denerwować. Okazuje się, że dużo drobnych elementów staje się bardziej zauważalne niż jeden duży. Małe elementy wprowadzają optyczny nieporządek i niepokój. Brzmi to dziwnie, ale takie jest odczuwanie intensywnych kolorów na neutralnym tle. Jeśli więc decydujemy się na coś w kolorze czerwonym, ale cała czerwona ściana to zdecydowanie za dużo, wybierzmy wtedy czerwoną lodówkę, stojący wieszak w przedpokoju lub czerwone drzwi. Ale zawsze lepiej by to była jedna zdecydowana rzecz niż kilka małych rozrzuconych po całym wnętrzu.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Michał Przeździk-Buczkowski, Radosław Wojnar, Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski, Konrad Kalbarczyk, Łukasz Kozyra

POLECANE ARTYKUŁY