Nie od dziś wiadomo, że otaczający nas kolor ma niemały wpływ na nasze samopoczucie i stosunek do świata. Co ciekawe, kolor różowy sprzyja relaksowi. Zazwyczaj decydują się na niego osoby, które lubią siebie i cenią ryzyko w życiu. Jest to także typowa barwa dla poszukiwaczy miłości. Coraz częściej kolor różowy pojawia się w aranżacjach wnętrz.

Kolor różowy we wnętrzu: z czym go łączyć?

Kolor różowy znajdzie swoje zastosowanie w każdym stylu. Idealnie sprawdzi się nie tylko w romantycznych wnętrzach, ale także w stylu angielskim czy glamour. Dobrze zaprezentuje się w aranżacjach vintage albo wnętrzach skandynawskich. Wykorzystując umiejętnie kolor różowy we wnętrzu, możemy nadać przestrzeni lekkiej elegancji i stylu. Róż świetnie zaprezentuje się w połączeniu z klasyką koloru: bielą, szarością i czernią. Udanym zestawieniem będzie także połączenie go z czekoladowym brązem i kolorem granatowym. Połączenia z nieco żywszymi kolorami to trudniejsze wyzwanie, ale także może dać zaskakujące efekty. Zestaw różu z zielenią, oranżem czy błękitem, oczywiście w odpowiednich proporcjach, może okazać się hitem w aranżacji wnętrz.

Aranżacja wnętrz z różowym akcentem

Paleta koloru różowego jest bardzo bogata: od bladego różu, aż po głęboki amarant. Modne są jasne różowości, te zbliżone do koloru malin lub truskawek ze śmietaną, a także pudrowe róże. Delikatne odcienie koloru różowego można z powodzeniem zastosować także na dużych płaszczyznach. Różowa ściana, zasłona czy nawet kanapa w tym kolorze przez długi czas może cieszyć oko domatora. Delikatny odcień różu na ścianach będzie stanowił wyrafinowane tło dla bieli i czerni. Decydując się natomiast na nieco odważniejsze odcienie różu, ograniczmy się we wnętrzu jedynie do akcentów. Stonowane wnętrze świetnie ożywią elementy dekoracji w kolorze głębokiego różu, takie jak poduszka, wazon czy lampa.