Białe wnętrza są wciąż na topie. Kolor czarny decyduje o elegancji i klasie aranżowanej przestrzeni. A gdyby tak, obie te skrajności zestawić ze sobą w jednym projekcie wnętrz? Białą przestrzeń przełamać czarnym akcentem? A może aranżację, w której króluje czerń rozjaśnić nieco za pomocą śnieżnobiałych elementów?

Uniwersalny projekt wnętrz? Jak łączyć skrajności?

Projekt wnętrz tak uniwersalny, że okaże się idealnym dla każdego? To chyba niemożliwe. Każdy z nas ma inne gusta, inne upodobania. Każdy z nas dobrze czuje się w zupełnie innych stylistykach. Jedno jest pewne: projekt wnętrz musi być stworzony z myślą o lokatorze. Będąc zwolennikami dwubarwnych aranżacji, jednym z najbezpieczniejszych i najpopularniejszych rozwiązań jest łączenie czerni i bieli w jednej przestrzeni. Decydując się na dwie tak charakterystyczne barwy w jednym wnętrzu, pierwszeństwo warto oddać tej subtelniejszej. Pięknie zaprezentuje się wnętrze, dla którego kolorem bazowym będzie czysta biel, a czarne dodatki będą jedynie jej oryginalnym przełamaniem.

Białe wnętrze czy aranżacja w kolorze czarnym, czyli o zaletach koloru

Białe wnętrze: dla jednych będzie to nijaka aranżacja bez wyrazu, z której wieje chłodem. Dla innych – przytulna przestrzeń, która z projektowanego wnętrza uczyni prawdziwą oazę spokoju. Czarne wnętrze, choć nie tak popularne jak ich anielskie przeciwieństwo, zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednak rzadko kiedy decydujemy się na pokój dzienny w kolorze czarnym... tutaj wciąż królują jasne, skandynawskie wnętrza. Czarna kuchnia czy czarna łazienka stają się z kolei coraz bardziej popularne. Dlaczego? Choć nadmiar czerni w jednym wnętrzu nie wpłynie korzystanie na nasze samopoczucie i będzie działał raczej przygnębiająco, o tyle wciąż barwa ta jest utożsamieniem niezwykłej elegancji i szyku. Kolor czarny ma jeszcze jedną niekwestionowaną zaletę – jest na tyle uniwersalny, że idealnie skomponuje się z każdą barwą.

Czarno-białe wnętrze: sprytne żonglowanie kolorem

Wprowadzając do białego wnętrza charakterystyczne elementy dekoracji w kolorze czarnym sprawimy, że przestrzeń zyska swoisty pazur. Jednocześnie będzie to aranżacja niezwykle szykowna i stylowa. W takim układzie, biel będzie odzwierciedleniem harmonii i spokoju. Z kolei czerń, tak zgrabnie ją dopełniając, nada wyjątkowego charakteru aranżacji. Miłośnicy nieco bardziej wyrazistych wnętrz zdecydują się na kolor czarny. Ten będzie wyznaczał kierunek całej aranżacji i decydował o jej charakterze. Chcąc złagodzić ostrą stylistykę wnętrza, wprowadźmy do niej elementy rozjaśniające. W tej roli świetnie spisze się czysta biel. Podsumowując... sprytne żonglowanie dwoma kolorami pozwoli nam urządzić czarno-białe wnętrze zapierające dech w piersiach.