Szafir to kolor, który wywołuje pozytywne emocje. Przywołuje skojarzenia z morzem, klimatem śródziemnomorski, słońcem, królewską elegancją i nietuzinkową biżuterią. Jednym słowem kolor szafirowy jest jak wizualny balsam na szarą rzeczywistość. Dowiedz się jak gustownie wkomponować szafirowy kolor do wnętrza.

Kolor roku 2013 we wnętrzach: szafirowy

Projektanci wnętrz ogłosili, że rok 2013 należy do pięknego głębokiego szafiru. Szafirowe meble, dodatki lub ściany – to pomysł na szlachetne i oryginalne wnętrze.

Szafir jest kolorem nietypowym, oryginalnym, o mocy, która w połączeniu z łagodną paletą kolorów wnosi równowagę we wnętrzu. Mimo, że jest to dość intensywny kolor, to łatwo w nim żyć, odprężyć się, zyskać harmonię.

Szafir do tej pory rzadko pojawiał się na ścianach naszych salonów, sypialni, czy pokojów dzieci. Obecnie to modne odkrycie roku wielu stylistów i projektantów. Zazwyczaj boimy się czegoś odważnego, ale jak już zobaczymy jak bogate pomysły niesie szafir, który przecież posiada bogatą gamę kolorystyki. Za odcień szafiru uznać można przybliżone odcienie zieleni czy niebieskiego.

Głęboki błękit sprzyja aranżacji ciekawych, eleganckich wnętrz, które zaskakują głębią koloru i klasycznym wdziękiem. Ten bogaty granat jest także bardzo wszechstronny i doskonale łączy się z innymi kolorami – z jasnymi, ciepłymi barwami neutralnymi.

Szafir: z czym łączymy szlachetny szafir?

Szafir to energetyczny kolor, który urzeka swoją intensywnością i wyrazistością, świetnie łączy się z bielą - jasna, klasyczna barwa może wystąpić w doborze dodatków i mebli. Jeśli nie biel to wanilia, écru,

W bardziej ekstremalnym wydaniu szafir może wystąpić w połączeniu z: łososiowy, ciemnym bordo, brązie, musztardowej żółci, szmaragdowej zieleni, brązem i turkusem.

W modnym szarym salonie szafir jest równie mile widziany. Świetnie pobudzi salonowe wnętrze, urządzone z szarymi dodatkami.

Szafirowa łazienka połączona z drewnianymi dodatkami? To wygląda naprawdę bardzo gustownie i stylowo. Modne drewno na podłodze, w obudowie wany, widziane w dodatkach i meblach, w połączeniu z równie modnym szafirowym kolorze stworzy iście klimatyczną łazienkę.

Jakie meble do szafirowych ścian?

Szafir, inaczej nazywany wielki błękit, idealnie komponuje się z meblami z jasnego lub ciemnego drewna o ciepłym odcieniu, naturalnymi tkaninami, elementami z wikliny, rattanu. Dzięki takim połączeniom osiągniemy przytulne wnętrze w stylu rustykalnym lub ekologicznym. Jeśli chcemy uzyskać bardziej nowoczesny charakter, powinnyśmy go zestawić z kolorami zimnymi, z elementami szkła, betonu lub stali.

GALERIA: Pomysły na szafir we wnętrzach >>>