Pastelowe kolory ścian i bielone meble: aranżacje w stylu vintage

Bielone meble to esencja stylów vintage i shabby chic. A pastelowe kolory ścian są idealnym tłem eksponującym ich piękno. Aranżacje wnętrz w stylu vintage raczej nikogo nie pozostawiają obojętnym na swoją urodę i wyjątkowość.

Łączymy pastelowy zielony kolor ścian z beżem
Styl vintage i szare ściany
Pastelowy kolor ścian czyli delikatny błękitn jako tło dla mebli
Styl vintage z bielonymi meblami i szarymi ścianami
Pastelowe kolor ścian czyli łączymy dwa fiolety

Bielone meble weszły już na stałe do kanonu aranżacji wnętrz. Czasem są to prawdziwe antyki, które dostały drugie życie, czasem są całkiem nowe, ale szlachetnie postarzone. Ale by meble w stylu vintage mogły lśnić swoją urodą potrzebują odpowiedniego tła. Zapewnią im to pastelowe kolory ścian oraz niezawodna biel.

Pastelowe kolory ścian: jasny błękit, zieleń, szarość i beż

Pastelowe kolory ścian są naturalnym wyborem wielbicieli stylu vintage i shabby chic. Delikatne, rozmyte błękity i zielenie, czasem róż i fiolet oraz niezawodne i zawsze bezpieczne szarości i beże stanowią idealne tło dla bielonych mebli. Ściany nie walczą z nimi o pierwszeństwo, lecz idealnie je podkreślają. Tak jak pastelowe kolory ścian sprawdza się również biel. Jednak aranżacja wnętrza całego w bieli to już zupełnie inna historia jak mówi klasyk. Kolory szary i beżowe weszły już na stałe do naszych mieszkań. I to niezależnie od stylu. Tak jak sprawdzają się w stylu vintage, tak też sprawdzają się w stylu nowoczesnym  i minimalistycznym. Natomiast delikatne pastelowe kolory ścian to zdecydowanie najczęściej właśnie błękity i zielenie. Mogą występować w wersji gładkiej, malowane farbą, mogą to być pasy lub kwiaty na tapetach. Jednak z pastelowymi kolorami ścian w aranżacji wnętrza też trzeba uważać, by nie przedobrzyć. Wszystkie ściany w delikatnych odcieniach sprawdzą się na pewno w pokojach dziecięcych, natomiast w pokojach dziennych lepiej ograniczyć takie kolory ściany do jednej lub dwóch, pozostałe pozostawić białe, szare lub beżowe.

Pastelowe kolory ścian i jasne drewno

Pastelowe kolory ścian oprócz bieli lubią także drewno. Szczególnie jasne jego odcienie. Znakomicie na przykład będą wyglądały błękitne ściany, bielone meble w stylu vintage i parkiet z jasnego dębu lub jesionu. Dobrze też będzie wyglądała na tle pastelowych kolorów ścian kombinacja mebli bielonych w stylu vintage i starych mebli drewnianych.

Jak łączymy pastelowe kolory ścian?

Pastelowe kolory ścian lubią także łączyć się ze sobą. Znakomicie wyglądają na przykład na jednej ścianie dwa odcienie fioletu, z których jeden stanie się lamperią. Dobrze będzie też wyglądało połączenie błękitu i zieleni – jeden kolor na trzech ścianach, drugi tylko na jednej. Ważne by jeden z kolorów był chłodny – wtedy unikniemy groźby przedawkowania pasteli, co też niestety się zdarza. Dlatego idealną para do pastelowych kolorów ścian są bielone meble, niby lekkie ale delikatnie dociążające aranżację wnętrza.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe Benjamin Moore, GREEN CANOE STUDIO, Marcin Czechowicz, materiały prasowe Dulux, materiały prasowe, Sylwester Rejmer

POLECANE ARTYKUŁY