W dbałości o estetykę aranżacji wnętrz często decydujemy się na stonowane, pastelowe kolory, ponieważ właśnie one wydają się „bezpieczne”. Czasem jednak warto postawić na kolorystyczny akcent, który ożywi wnętrze i poprawi nasze samopoczucie. Fioletowa kuchnia, a może różowa łazienka? To propozycja raczej dla odważnych. Do żywych kolorów wystarczy jednak dobrać stonowane dodatki, by uczynić wnętrze niezwykle modnym i oryginalnym, a przy tym nie stwarzać wrażenia kiczu. 

Fioletowa aranżacja kuchni: hit czy kit?

Kuchnia w kolorze fioletowym? Czemu nie! Taka aranżacja może wyglądać niezwykle efektownie. Jeśli zdecydujemy się na fiolet w kuchni – niezależnie od odcienia – warto pamiętać o tym, by dobrać do niego odpowiednie dodatki. Elementy wyposażenia w neutralnych odcieniach nieco zneutralizują szok kolorystyczny. Do pastelowego fioletu w kuchni dobierzmy beżowy zlewozmywak, który idealnie wkomponuje się w całość. Jednak do mocniejszej barwy i neonowych dodatków, postawmy na ciemną, zdecydowaną barwę zlewu, która podkreśli oryginalną aranżację.

Aranżacja łazienki w kolorze różu

Drapieżny róż w aranżacji wnętrz to nieczęsto spotykany kolor. Ze względu na swoje konotacje wydaje się być zarezerwowany dla wyjątkowo odważnych ludzi. Jeśli jednak zastosujemy go z wyczuciem, może dać oszałamiający efekt w każdym prawie wnętrzu. Kolor różowy idealnie skomponuje się z neutralnymi barwami. Świetnym połączeniem będzie zestawienie nieco kiczowatego różu z modną szarością. Dopełnieniem różowo-szarej aranżacji łazienki będą stalowe lub białe dodatki. Całość zaprezentuje się wówczas jako niezwykle oryginalne i modne wnętrze.