Minimalizm w kolorze białym. Świetny projekt mieszkania w stylu nowoczesnym

Czy we wnętrzu w stylu nowoczesnym i to w kolorze białym da się mieszkać? Oczywiście, że tak! Zobaczcie doskonały projekt mieszkania w stylu nowoczesnym w kolorze białym. Niesamowita dbałość o szczegóły w projekcie mieszkania przyniosła znakomity rezultat. Zobaczcie zdjęcia z realizacji tego polskiego projektu.

Minimalistyczna biblioteka w kolorze białym
Minimalistyczne szafy w przedpokoju w kolorze białym
Minimalistyczna kuchnia w kolorze białym
Minimalizm w przedpokoju w kolorze białym
Nowoczesny pokój dziecka w kolorze białym

Projekt mieszkania w stylu nowoczesnym dla rodziny z małym dzieckiem jest dla niejednego wyzwaniem. A co powiecie na minimalizm w kolorze białym dla rodziny z dzieckiem? Czy to jest w ogóle możliwe do życia na co dzień? Jasne, że tak.  Ważne by mieszkanie było przede wszystkim funkcjonalne czyli dobrze zaprojektowane, wyposażone w dużą ilość potrzebnych schowków na codzienne drobiazgi oraz z wykorzystaniem materiałów odpornych na zniszczenia i łatwych do utrzymania w czystości.

Co tworzy bazę projektu mieszkania w kolorze białym?

W projekcie mieszkania w stylu nowoczesnym, w kolorze białym najważniejsza jest dobrze przemyślana baza. Tworząc taki projekt nie powinniśmy się spieszyć. Trzeba mieć czas na przemyślenie wykorzystanych materiałów, sprawdzić jaka jest ich jakość i trwałość. W stylu nowoczesnym trudno ukryć jakiekolwiek niedoróbki, pęknięcia czy zadrapania. Tutaj wszystko widać. Nowoczesne materiały nie starzeją się tak ładnie jak naturalne drewno czy cegła, dlatego muszą być naprawdę odporne na trudy codziennego użytkowania. Przynajmniej te, z których korzystamy regularnie, czy blaty i fronty szafek kuchennych, ceramika w łazience, czy stół w jadalni. Półki na książki, czy szafki TV w pokoju dziennym są już znacznie mniej narażone na przypadkowe uszkodzenia, dlatego śmiało możemy wykorzystywać lakierowany, nawet na wysoki połysk, mdf. Ale blaty szafek kuchennych czy w łazience powinny być kamienne lub z nowoczesnych konglomeratów. Bardzo istotnym elementem tworzącym bazę wnętrza minimalistycznego w kolorze białym jest posadzka. Może być wykonana z materiałów naturalnych takich jak kamień czy bielone drewno, z białych płytek ceramicznych lub tak modnej wylewanej na dużych powierzchniach żywicy epoksydowej. Musi to być materiał łatwy do utrzymania w czystości, bowiem białe elementy są ładne tylko wtedy kiedy są białe czyli czyste.


Aranżacja wnętrza w stylu nowoczesnym w kolorze białym

Aranżacja wnętrza w stylu nowoczesnym w kolorze białym jest już trochę łatwiejsza niż tworzenie bazy. Sofy, fotele, biblioteki, stoły, to elementy, które w razie potrzeby w miarę łatwo wymienić na nowe. Dlatego jeśli zależy nam na minimalistycznym białym wnętrzu decydujmy się na białe skórzane sofy, biblioteki z mdf-u lakierowanego na wysoki połysk, czy białe stoły. Również niezwykle efektowne są białe, obite skórą łóżka w sypialni. Aranżując wnętrze w kolorze białym pamiętajmy, żeby było ono efektowne musimy zadbać o różnice faktur. Możemy bawić się połyskiem mebli, część może być matowa, a cześć na wysoki połysk – takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się przy szafkach kuchennych. Dobrze jeśli uda nam się zachować ten sam odcień bieli na tych samych materiałach – inaczej niż w białych wnętrzach w stylu romantycznym czy rustykalnym. Inny odcień bieli może pojawić się na tkaninie zasłonowej lub na miękkich meblach czy dywanie. Biały kolor mebli również dobrze sprawdzi się w pokoju dziecięcym (pod warunkiem, że powierzchnie będą zmywalne) – jest idealnym tłem, jak każdy kolor neutralny, dla zabawek i wielu drobiazgów. Niesamowity efekt we wnętrzu nowoczesnym w kolorze białym zapewnią nam białe lampy. Naprawdę warto przejrzeć ofertę rynku pod tym kątem, a nie będziemy żałowali tego wyboru.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY