Malowanie wnętrz: mus z limonki kolor Roku 2011

W nadchodzącym roku modne we wnętrzach będą kolory świeże i wesołe. Dlatego właśnie Kolorem Roku 2011 został mus z limonki. Malowanie wnętrz w cytrynowym odcieniu doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, zarówno jako kolor tworzący tło, zastosowany na dużych powierzchniach np. ścianach, a także jako mocny akcent w dodatkach.

Mus z limonki ogłoszono Kolorem Roku 2011
Mus z limonki ogłoszono Kolorem Roku 2011
Mus z limonki ogłoszono Kolorem Roku 2011
Mus z limonki ogłoszono Kolorem Roku 2011
Mus z limonki ogłoszono Kolorem Roku 2011

Marka Dulux ogłosiła mus z limonki Kolorem Roku 2011. Jest to odcień lekki, cytrusowy żółty połączony z delikatną zielenią, symbolizujący radość, zabawę i pozytywną energię. Kolory mieszkania wpływają na nasze samopoczucie. Limonkowy jest przyjaznym kolorem wnętrza, dodającym pozytywnej energii. Należy do gamy kolorów jasnych, dlatego użycie musu z limonki we wnętrzach optycznie je powiększa i oczyszcza.

Łączenie kolorów: co pasuje do limonkowego

Modny kolor farb do wnętrz doskonale harmonizuje z chłodnymi odcieniami barw neutralnych, jak również z głębokimi fioletami, ultramaryną lub delikatnymi pastelami, tworząc połączenia kojące, połyskliwe, a nawet kontrowersyjne.

We wnętrzach barwy cytrynowej, limonkowej można używać zarówno pokrywając duże powierzchnie, jak też wykorzystując ją jako akcent prowadzący i porządkujący wnętrze. Dodatki w odcieniu limonkowym mają tę zaletę, że od razu skupiają na sobie spojrzenia i swoją intensywnością koncentrują uwagę na przedmiocie lub miejscu, na które się patrzy. Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli chcemy podkreślić  konkretny element wnętrza lub designerski gadżet.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
opracowanie: Redakcja Zdjęcia: materiały prasowe Dulux

POLECANE ARTYKUŁY