Malowanie ścian w małym pokoju. Jakie kolory ścian do małych wnętrz: porady

Malowanie ścian musi być przemyślane. Jak pomalować mały pokój? Jakie wybrać kolory ścian, jak powiększyć mały pokój? Poznaj niezawodne triki wnętrzarskie na malowanie ścian w małym pokoju.

malowanie-ścian-mały-pokój
malowanie-ścian-mały-pokój
malowanie-ścian-mały-pokój
malowanie-ścian-mały-pokój
malowanie-ścian-mały-pokój

Powszechnie przyjęło się, że do malowania małego pokoju trzeba wybrać jasne kolory ścian. Czy to główna zasada podczas malowania ścian w mały pokoju? Jasne kolory ścian oczywiście wyglądają lekko i nie przytłaczają wnętrza. Ale jeśli mamy mały pokój nie musimy stosować tylko jasnych kolorów ścian. Malowanie ścian w mały pokoju jest ważne, ale samym tylko kolorem ścian nie powiększym optycznie wnętrza. W galerii prezentujemy zdjęcia małych pokoi, które mają ciekawie dobrane kolory ścian.

Malowanie ścian w mały pokoju: kolory

Czy jeśli mamy mały pokój powinniśmy pomalować ścian na jeden kolor? Jakie wybrać odcienie? Jak malować ściany, by nawet mały pokój wyglądał interesująco? Wybierając kolory ścian do małego pokoju nie musimy stosować tylko jednej barwy. Warto wybrać przynajmniej dwa kolory, by wnętrze było ciekawe. Podstawową zasadą, która obowiązuje w malowaniu ścian w małym pokoju jest zastosowanie jasnej podłogi i sufitu. Można jedną wybraną ścianę pomalować na mocniejszy, ciemniejszy kolor. Dzięki temu mały pokój nabierze charakteru. Może to być ściana za telewizorem w kąciku wypoczynkowym albo ściana obok stołu, która tworzy strefę jadalni w pokoju.

Jak powiększyć mały pokój?

Dobrym sposobem na optyczne powiększenie małego pokoju jest naklejenie na jednej ścianie lub fragmencie lustra. Tafla lustra najlepiej jesli będzie bez ramy, przyklejona bezpośrednio do ściany. Mały pokój optycznie powiększy też zastosowanie fototapety, która stwarza iluzję przestrzeni. Dlatego warto wybrać zdjęcie z perspektywą. Zadbajmy również o dekoracje okien w małym pokoju. Nie wieszajmy ciężkich zasłon i firan, jęśli mamy ładny widok z okna zrezygnujmy z tradycyjnej dekoracji na rzecz np. ładnych drewnianych żaluzji, które zaciągamy tylko wieczorem, a w ciągu dnia mamy szyby bez firan.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik, Michał Przeździk, Radosław Wojnar, Marcin Czechowicz, Michał Skorupski, Mariusz Bykowski, Sebastian Oleksik

POLECANE ARTYKUŁY