Kolory wnętrz - ŻÓŁTY: ŻÓŁTE MEBLE I DODATKI - do jakich aranżacji PASUJĄ - ZDJĘCIA

Do aranżacji wnętrz wraca kolor żółty. Intensywny odcień nie nadaje się za bardzo na kolory ścian, ale świetnie sprawdza się w roli dodatków energetyzujących wystrój wnętrz. Najmodniejsze odcienie są połyskliwe i świetliste. Do jakich wnętrz pasuje żółty, z jakimi kolorami łączyć żółty?

Żółte meble i dodatki
Żółte meble i dodatki
Żółte meble i dodatki
Żółte meble i dodatki
Żółte meble i dodatki

Kolory wnętrz oddziałowują na naszą psychikę. Kolor żółtyrozwesela, pozytywnie nastawia do życia, rozjaśnia pomieszczenia. Trzeba więcej argumentów? Gdy pomalujemy stare krzesło lub stolik na kolor żółty, na pewno poczujemy się lepiej, a nasze mieszkanie zyska modny wygląd tanim kosztem. Nie namawiamy jednak do tego, by całe wnętrze urządzić na żółto i zrobić takie kolory ścian - przebywanie w takim wnętrzu może okazać się męczące. Ten kolor lepiej zastosować jako akcent. Bez trudu dopasowuje się do otoczenia, ponieważ cechuje go bogactwo odmian.

Kolor żółty we wnętrzachprzyciąga światło, dlatego potrafi rozjaśnić ciemny pokój.

Żółty kojarzy się ze słońcem i optymizmem, ale potrafi być też agresywny, zwłaszcza w zestawieniach z czernią i fioletem. W aranżacji wnętrz trzeba go dawkować umiejętnie. Do tej pory moda raczej go omijała. Tegoroczne popozycje mają wszystko zmienić i oswoić żółty. Pasuje on do osób otwartych, z zamiłowaniem do ekstrawagancji. Pozwala wykreować różne style wnętrza od glamour do supernowoczesnego. Wpisuje się w trend ostrych geometrycznych wzorów, komiksowości oraz pop-artu.

NIE PRZEGAP

Kolory wnętrz: żółty

Może być ciepły i słoneczny połyskliwy niczym jedwabne szaty buddyjskich mnichów lub chłodny jak skórka cytryny wyjętej prosto z lodówki.

  • Kolor żółty w zestawiamy z zielenią - daje uczucie wiosennej świeżości.
  • Kolor żółty w zestawiamy z czernią - uzyskamy mocny kontrast, który sprawi, że wnętrze nabierze zdecydowanego, mocnego charakteru, a jednocześnie czerń nie będzie taka przytłaczająca.
  • Kolor żółty w zestawiamy z szarością - zaskoczymy wszystkich naszym wyrafinowanym smakiem.

Dobór koloru do wnętrza

Kolor żółty jest uniwersalny, jeżeli chodzi o przeznaczenie, nadaje się i do salonu, i do łazienki. Pięknie będzie wyglądał w kuchni, pamiętajmy jednak o tym, że jako barwa kwiatów i owoców wabi owady, zwłaszcza latające. Według wschodniej tradycji to kolor mądrości sprzyjający skupieniu i dyscyplinie umysłu. Spróbujmy więc zastosować go w gabinecie lub kąciku do pracy.

Kolory wnętrz: dekorowanie wnętrz

Złoto i żółty? Cóż to za połączenie? Nietypowe, ale interesujące. Ten duet kocha połysk i czarne tło. Dodając tkaniny o wzorach arabeski i pseudopałacowe dekoracje, uzyskamy sugestywną kompozycję utrzymaną w modnym stylu glamour, z nutą dramatyzmu. Do wyrazistego zestawu lepiej dobrać proste formy mebli. Łącząc żółty z zielenią czy szarością, możemy pozwolić sobie na fantazyjne kształty. Ta barwa lubi nowoczeność, a nawet awangardę. Dobrze się czuje na powierzchniach lakierowanych, z plastiku czy metalu i przezroczystych, takich jak szło albo pleksiglas.

Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY