Kolory wnętrz. Żółty - jak go dobrze użyć, Z JAKIM KOLOREM ŁĄCZYĆ - ZDJĘCIA

Kolory ścian i dodatków decydują o stylu wnętrza. Żółty jest dość trudną barwą w aranżacji wnętrz. Ściany w kolorze żółtym rozświetlą pokój. Odpowiedni dobór koloru i właściwych połączeń z żółtym to wiedza plus wyczucie. Pokazujemy aranżacje wnętrz, w których zastosowano kolor żółty.

Kolor żółty we wnętrzach
Kolor żółty we wnętrzach
Kolor żółty we wnętrzach
Kolor żółty we wnętrzach
Kolor żółty we wnętrzach

Barwa ma w sobie siłę. Kolor żółty jest dość mocny i trzeba umiejętnie go stosować podczas aranżacji wnętrz. Umiejętnie użyte kolory ścian są najlepszą metodą na stworzenie pięknego mieszkania. Kolory wnętrz mają też wpływ na naszą psychikę, a nawet samopoczucie fizyczne. Jednak wiele osób obawia się złego dopasowania odcieni, a w rezultacie otrzymania męczącej kakofonii. „Wyjście bezpieczeństwa”, czyli urządzenie mieszkania w bezpiecznych beżach, brązach i szarościach, może z kolei nudzić i przygnębiać. Żywy odcień stanowi zastrzyk radości i energii. Po co dobrowolnie się go pozbawiać? Przyda się natomiast wiedza o barwach i ich wzajemnych relacjach. Dobór koloru zależy od sąsiedztwa. Dzięki niemu kolor może zyskać bądź stracić na urodzie.

Kolory wnętrz: żółty - kolor światła i pogody

Żółty rozświetla wnętrze, mieszkańcom zaś dodaje optymizmu. Może być ciepły, słoneczny, przytulny... lub chłodny jak cytryna prosto z lodówki. Lekki i blady jak budyń waniliowy albo nasycony jak żółtko z ekologicznej fermy. Żółty ma wiele odcieni i jeszcze więcej zalet.

 Żółty

Wnętrze pomalowano farbą Dekoral.

Fot. Materiały prasowe firm

Żółty we wnętrzu

Żółty potrafi rozjaśnić pokój nawet w pochmurny dzień (dlatego polecany jest do pomieszczeń gorzej oświetlonych). Z drugiej strony w dużym natężeniu może okazać się męczący. Dlatego nie namawiamy, by całe pomieszczenie urządzić monochromatycznie na żółto. Warto dodać biel albo jasne odcienie żółtego zestawić z zielenią (duet kojarzy się z wiosennymi mleczami na łące) lub błękitem. Efektem będzie wrażenie świeżości, jasności i pogody we wnętrzu.

NIE PRZEGAP

Ten wesoły kolor możemy wykorzystać, by dodać naszemu mieszkaniu żartobliwą, nieco zaczepną i prowokującą nutę. Wprowadzenie żółci do stylizowanego wnętrza w postaci np. obicia kanapy, szafki bądź krzesła przełamie poważny charakter otoczenia. Żółty dobrze wygląda też na nowoczesnych sprzętach z plastiku, ze szkła, z metalu i pleksiglasu.

Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Zdjęcia: Juliusz Sokołowski, Materiały prasowe firmy, Marcin Czechowicz, Krzysztof Zasuwik, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY