KOLORY WNĘTRZ - ŁĄCZENIE KOLORÓW: Fioletowy pokój z żółtymi ścianami - ZDJĘCIA ARANŻACJI

Kolory wnętrz są bardzo ważne w aranżacji. Kolory ścian, dodatków, mebli decydują o tym, jak będziemy się czuli w salonie. Wybraliśmy do aranżacji fioletowy pokój. Fioletowa kanapa i dodatki w kolorze fioletowym doskonale komponują się z pastelowymi kolorami ścian. Powstał nowoczesny salon.

Kolory mieszkania. Fioletowy w salonie
Kolor fioletowy. ZDJĘCIA wnętrz
Kolory mieszkania. Fioletowy w salonie
Kolory mieszkania. Fioletowy w salonie

Aranżacja wnętrza jest pełna optycznych iluzji. Fioletowy pokój urządzony jest pomysłowo. Kiedy wchodzimy do pokoju, wzrok przyciąga geometryczny wzór obrazu. Łączące się kręgi wywołują wrażenie ruchu i ożywiają przestrzeń. Fioletowe dodatki nawiązują do fioletowej sofy, fioletowych kwiatów, fantazyjnie powycinanego obrusa; harmonijne współgrają z kolorem lampy. Zimny fiolet łagodnie przechodzi tu w ciepłe odcienie purpury.

Fioletowy pokój: wystrój wnętrza

O nastroju wnętrza decydują dobrze dobrane kolory. Projektantka wnętrz zdradza, że zainspirowały ją między innymi dopełniające się barwy na płatkach irysów. Intensywny fiolet i słoneczny żółty, choć tak różne, wspólnie określają charakter tej przestrzeni. Ciepłe purpurowe akcenty koloru oswajają fioletowy pokój, czyniąc go przytulnym.

Fioletowy - jak go używać we wnętrzach

Koloroterapeuci przypominają, że odcienie żółtego to barwy najbardziej uniwersalne i najłatwiejsze do zastosowania. Dają nam energię, lecz nie denerwują. Świetnie sprawdzają się w roli tła. Inaczej działa chłodny fiolet, który jest dominującą barwą mebli i dodatków w tym pomieszczeniu. Luksusowa skórzana sofa oraz bukiety irysów wyraźnie kontrastują ze ścianami. Fioletowy uspokaja, podobnie jak wszystkie zimne barwy, przywraca równowagę psychiczną i pomaga w walce z lękami. Zdaniem psychologów najlepiej stosować go w pomieszczeniach, w których odpoczywa się i medytuje. Wrażenie spokoju było dla nas najważniejsze podczas sesji, dlatego wyraziste, ostre kształty kanapy złagodziliśmy owalami wazonów i klasycznym kulistym kształtem lampy.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Andrzej Leśniak Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY