Żółte kolory ścian doskonale rozjaśnią pomieszczenie, przydatne są we wnętrzach z niewielkim dostępem światła. Jednak nie są to łatwe w aranżacji barwy. Żółte kolory ścian, utrzymane w pastelowym odcieniu, najlepiej stosować na dużych powierzchniach. Takie  kolory ścian stworzą jasne tło i będą doskonałym podkładem dla wzorzystych tkanin o intensywnym kolorycie. Kolor żółty pasuje i dobrze się łączy z bielą, delikatnymi zieleniami, niebieskim i modną szarością. Zobacz 10 inspiracji dla żółtych kolorów ścian w galerii!

Żółte kolory ścian: wakacyjny top

Żółty wiernie powraca w wakacyjnym klimacie i jest przebojem nie tylko tego lata. Żółty kolor ścian rozweseli i rozjaśni każde pomieszczenie, ale to niejedyna zaleta tego koloru. Żółty to kolor o dużym bogactwie odcieni. Żółty jest kolorem podstawowym,  w jego obrębie mamy mnóstwo inspiracji: słomkowy, jasny pomarańcz, musztardowy, limonkowy. Żółty kolor ścian może być tonem ciepłym lub zimnym. W ciepłym odcieniu, to kolor w odcieniu lekko czerwonawym, nazywamy często słonecznym żółtym. Żółty w zimnej barwie występuje w odcieniu lekko zielonkawym nazywanym często cytrynowym lub limonkowym. To ostatnio bardzo modna propozycja w kolorystyce ścian w sezonie 2013.

Żółte kolory ścian: do jakich pomieszczeń pasują?

Żółty i jego odcienie rozświetlą wnętrza i wprowadzają optymistyczną nutę. Żółty jest idealny do dużych powierzchni, np. salon w żółtym odcieniu jest doskonałym pomysłem. Wspaniale zostaną wyeksponowane ozdoby i dekoracje. Żółty odcień nasyci domową atmosferę radością i wzmocni koncentrację. Ale żółty to kolor nie tylko dla dużych wnętrz, ten kolor dobrze eksponuje się w mniejszych pomieszczeniach.

Żółty kolor ścian nadaje pomieszczeniu przejrzystości, a zarazem przytulności. Delikatnie złotawy odcień stwarza poczucie ciepła, jest idealny do łazienki, kuchni, salonie i sypialni. Jest to kolor należący do tradycyjnej, najstarszej palety kolorystycznej. Żółty to kolor, który śmiało może być użyty w mało atrakcyjnym korytarzu, gdzie stworzy przytulną atmosferę i powiększy optycznie niewielką przestrzeń.

Zobacz żółte kolory ściana we wnętrzach. GALERIA ZDJĘĆ