Beżowe kolory ścian wprowadzą do wnętrza spokojny nastrój. Im jaśniejszy jest kolor beżowy, tym lżej wygląda cała aranżacja. Kolor beżowy doskonale sprawdza się w małym mieszkaniu, bo nie zacieśnia go wizualnie, a jednocześnie daje wrażenie przytulności. Sprawdź, jakie kolory farb połączyć z beżem, by stworzyć piękne i modne wnętrze. Kolory farb: ceny i porady na dobre połączenia.

Beżowy to uniwersalny kolor wnętrz! Kolor beżowy możesz zastosować na ścianach we wnętrzu urządzonym w stylu eko, tradycyjnym, minimalistycznym, a także eleganckim z klasycznymi meblami. Wszystko zależy od połączenia z innymi kolorami farb na ścianach oraz od kolorów dodatków. Beżowe kolory ścian chętnie wybierane są do salonu, sypialni, przedpokoju.


Beżowy kolor ścian: z czym go łączyć?

Nie popełnisz błędu, jeśli do koloru beżowego, jako dominującego na ścianach, wybierzesz jeden kolor farby lub dwa w gamie kawy z mlekiem: od odcieni jasnych do ciemnych (nie przesadź z ilością kolorów, bo zgubisz efekt!). Wtedy, by ożywić aranżację, dodatki warto wybrać w mocniejszych kolorach.

WIĘCEJ: co zrobić żeby beżowe ściany nie były nudne >>>

Dodasz wnętrzu ciepła, jeśli połączysz beż z kolorem kremowym albo orzechowym. Żeby zdynamizować połączenie kolorów farb, do towarzystwa dla beżu dodaj kolor mlecznej lub gorzkiej czekolady.

Odważniejszym rozwiązaniem jest połączenie koloru beżowego z mocniejszymi, kontrastowymi farbami. Świetnie pasuje tu ciemny przyszarzony fiolet czy zgaszona oliwkowa zieleń. Modnym połączeniem kolorów na ścianach jest też beż z przybrudzonym różem. Te intensywniejsze kolory farb warto jednak zastosować na mniejszych płaszczyznach - raczej w roli ożywczych akcentów. Beżowy świetnie się też łączy z kolorem niebieskim, turkusowym - to jedno z najmodniejszych połączeń we wnętrzach. Takie zestawienia kolorów sprawią, że mieszkanie nabierze lekkości, finezyjności, wakacyjnego, morskiego wystroju.

BEŻOWY kolor ścian: dobre połączenia i CENY FARB