Kolory ścian muszą się nam podobać. Jeśli lubisz mocne kolory ścian, trzeba je odpowiednio zestawiać z innymi barwami, by uniknąć efektu przeładowania we wnętrzu. Czerwone kolory ścian będą przykuwały uwagę, ale też nadadzą wnętrzom charakteru. W galerii zamieszczamy zdjęcia wnętrz: 10 pomysłów na wnętrza z czerwonym kolorem ścian.

Modne kolory wnętrz: czerwony

Czerwony to kolor witalności, władzy (zdaniem kobiet) i seksu (według mężczyzn). Taki kolor wnętrz przykuwa uwagę (dlatego natura dała kobietom czerwone usta, a ludzka pomysłowość – szminkę). Czerwony kolor ścian we wnętrzach dodaje energii, podnosi temperaturę (w czerwonych wnętrzach odczuwa się wyższą, niż jest w rzeczywistości), zaostrza apetyt. Pokutuje przekonanie, że czerwony kolor męczy, bo wywołuje podniecenie (które podnosi cisnienie), ale praktyka pokazuje, że niektórzy czują się w niej świetnie.

Modne kolory wnętrz: czerwone ściany

Modne kolory ścian, aby dobrze wyglądały we wnętrzu, muszą być umiejętnie zestawione z innymi barwami. Czerwone kolory ścian lubią błyszczeć na tle bieli, szarości, czerni. Modne kolory wnętrz to zestawienie (kiedyś nie do pomyślenia) - czerwony i fuksja. W etnicznych aranżacjach wnętrz czerwony kolor ścian występuje na równych prawach z innymi mocnymi barwami. Czerwony kolor ściany zbliżony do burgunda lubi luksusowe materiały wykończeniowe, czerwień strażacka - metal i plastik. Decydując się na czerwony kolor ścian należy unikać wyrazistych wzorów i dziwnych form - kolor czerwony jest wystarczająco silnym bodźcem. Energię czerwieni we wnętrzu obniżają stonowane odcienie lub użycie jej tylko w dodatkach.