Jak co roku tak i w tym, prestiżowy Instytut Pantona ogłosił kolor wiodący na nadchodzący 2015 rok. Po intensywnym, niezwykle żywym fiolecie Promiennej Orchidei, królującym na panteonie kolorów mijającego właśnie roku 2014, nastał trend kolorystyczny zbudowany wokół kolorystyki przybrudzonego bordo zmieszanego z ciepłym, lekko rdzawym brązem. Jaki kolor w roku 2015 zawładnie naszym wnętrzarskim światem?

KOLOR ROKU 2015: rdzawe bordo Marsali

Według najsłynniejszego systemu identyfikacji kolorów na świecie, opracowanego przez wiodącą w świecie trendów kolorystycznych markę Pantone, kolorem typowanym na lidera we wnętrzach, designie, modzie i trendach został kolor o malowniczej nazwie Marsali. Stonowana i zgaszona, a jednocześnie obdarzona niezwykłą głębią kolorystyka przybrudzonego bordo zmieszanego z ciepłym, lekko rdzawym brązem to propozycja niezwykle wszechstronna, do swobodnego zastosowania tak w modzie jak i we wrażliwych na subtelne trendy wnętrzach. Marsala jest kolorem niezwykle uwodzicielskim, bardzo kuszącym, który jednocześnie nie przytłacza dekorowanych nim wnętrz i przydaje im wrażenia wszechogarniającego ciepła. Marsala jest także kolorem niezwykle stylowym i eleganckim, gdyż występuje w tonacji ponadczasowej o uniwersalnym przeznaczeniu, sprawdzając się zarówno w ubiorze, makijażu, wzornictwie przemysłowym, designie, tekstyliach, na intrygującym kolorze ścian skończywszy. Satynowe wykończenie koloru umożliwia mu zarówno efektowne zaistnienie tak w przestrzeni ścian, jak i tapicerce większych mebli wypoczynkowych. Kolor Marsali doskonale uzupełnia się z równie intrygującym antracytem, który ostatnio co raz częściej przewija się w aranżacji modnych wnętrz.

KOLOR ROKU 2015: kolor dobry jak wino

Skąd ta kusząca nazwa koloru roku 2015? Bordowo-brązowy, satynowy odcień Marsali swą nazwę zapożyczył od włoskiego miasteczka, słynącego z produkcji wybornych win o nietuzinkowej barwie. Lekko rdzawy odcień bordo jest też odpowiedzią na fascynację świata miedzią jako inspirującym surowcem do produkcji elementów wyposażenia i wykończenia wnętrz. Zarówno w modzie jak i pośród trendów kolorystycznych do wnętrz miedź pojawia się od jakiegoś już czasu. Występuje często w dodatkach do wnętrz (świeczniki, kosze, wazony, oświetlenie, stelaże stolików kawowych, armatura łazienkowa i inne). Miedź pojawia się także jako modny uzupełniający motyw kolorystyczny w tkaninach i tekstyliach (jako połyskujący motyw zygzaków czy plastrów miodu). Stonowany odcień Marsali ma zdecydowanie większą szansę afiliacji w naszych wnętrzach, niż ostry kolor odchodzącego roku. Czy sprawicie sobie jakiś wnętrzarski gadżet w najmodniejszym kolorze roku 2015? Redakcja Urzadzamy.pl poważnie rozważa kolor Marsali na jednej ze ścian...