Jak co roku Panteone Color Institute – amerykański instytut zajmujący się standaryzacją kolorów – wyznaczył główny trend kolorystyczny we wnętrzach na nadchodzący rok. Głównym i najmodniejszym kolorem roku 2014 został okrzyknięty Radiant Orchid – czyli w dowolnym tłumaczeniu kolor promiennej orchidei. Wybrany przez Pantone kolor roku 2013 we wnętrzach jest wyjątkowo ekspresyjny i ciepły.

Magia we wnętrzach: kolor roku 2014 w odcieniach orchidei

Radiant Orchid to kolor wnętrz bardzo ekspresyjny i wyrazisty. Kolor roku 2014 jest niemal magiczny, bowiem fiolet od dawna uważany jest za barwę związaną ze światem magii i tajemnicy. Jednakże podobnie jak na wybiegach mody, tak i we wnętrzach, Radiant Orchid jest bardziej promienny i wyrazisty niż tajemniczy.
 
Ten odcień fioletu we wnętrzach będzie jeszcze bardziej pobudzał wyobraźnię, jeśli połączymy go z lawendowym albo nawet z czerwienią. Jednak tak mocne zestawienia warto równoważyć spokojną bazą w kolorze drewna, ciemnego brązu, szarości i  ciemnej szarości.

Radzimy jednak stosować kolor roku 2014 wybrany przez instytut Pantone raczej w dodatkach, albo wyróżniając część pomieszczenia – na przykład fioletowym kolorem ściany.

We wnętrzach mocny kolor orchidei pięknie połączy się z kolorem oliwki, głębokimi zieleniami, turkusem a nawet żółtym.