„Kremowy Boucle” Dekoral to kolor z pewnością zaskakujący, bo skrywający w sobie dwie natury. Ten kolor ścian w pierwszej wersji to grzeczna i łagodna, delikatnie otulająca ściany mieszkania, wyciszająca i bezpieczna barwa. Druga natura delikatnego żółtego ujawni się w momencie zestawienia z intensywnymi kolorami, sprawi, że wnętrza będą zaskakujące i nieoczywiste. W każdym jednak zestawieniu biszkoptowy żółty powoduje, że otoczeni tym kolorem ścian czujemy się bezpieczni i zrelaksowani.

Kolor roku 2014: z czym łączyć delikatny żółty we wnętrzach?

Delikatny żółty kolor ścian zestawiony z bielą stanie się lekki i stworzy atmosferę idealną do rozmarzenia. Zestawiony natomiast z ciemnym, czekoladowym  brązem zyska bardzo elegancki charakter. Delikatny żółty kolor ścian zestawiony dla odmiany z głębokim niebieskim czyli „jeansowym” indygo sprawi, że kolory ścian we wnętrzu staną się dynamiczne i niezwykle energetyczne, ale nie agresywne. „Kremowy Boucle” połączony natomiast z nasyconą czerwienią czy pomarańczowym sprawi, że pomieszczenie stanie się pełne pasji i radosne. Dobrze jeśli jeden kolor może mieć tyle twarzy, w zależności od tego czy dodatkowe kolory będą dopełniające czy pokrewne.

Dlaczego delikatny żółty? Skąd biorą się trendy kolorystyczne i kto je określa?

Specjalistka z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, Katrzyna Rzechak mówi, że kluczem kolorystycznym panującym w tym roku jest zestawienie pastelowych odcieni fioletów, zieleni, błękitów i żółci. Takie są właśnie wiosenne kolekcje, inspirowane na przykład Japonią. A jeśli pastele, to i naturalne tkaniny. Również we wnętrzarstwie. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że świat mody ubraniowej przenika się ściśle z wnętrzami. A dlaczego właśnie kolory pastelowe są teraz na topie w aranżacji wnętrz? Specjaliści dopatrują się w tych kolorach ścian i dodatków przeciwwagi dla szybkich i zabieganych czasów. Kobiety pracujące na dwóch etatach – w pracy i w domu, ciągle zmęczone, nie mają wytchnienia. Doszliśmy do momentu podobnego jak po drugiej wojnie światowej. Trzeba było wtedy ściągnąć kobiety z powrotem z fabryk do domów. Po dominacji czerwieni i granatu podczas wojny, przyszła pora na wytchnienie i „zmiękczenie” otoczenia. Ten sam proces daje się zaobserwować teraz. Jednak nic nie powtarza w identycznej formie. Teraz pastelowe kolory w tkaninach lub na ścianach czy meblach zestawiane są w geometrycznych kształtach, na przykład trójkątów, kwadratów czy prostokątów.

Delikatny żółty i inne pastele w połączeniu z drewnem we współczesnych wnętrzach

Pastelowe kolory ścian, takie jak delikatny żółty czy fiolet idealnie łączą się z drewnem. Co ciekawe, bardzo ładnie łączą się z  drewnem starym, lub wręcz postarzanym. Nikt teraz nie chce mieć idealnego, wymuskanego parkietu. Deski specjalnie postarza się, tak by wyglądały na średniowieczne. To samo robią producenci płyt meblowych. Większość jest postarzana lub chociaż bielona. Połączenie pastelowych kolorów z drewnem rozbielonym, jakby sponiewieranym przez morze stanowi idealne, bo naturalne połączenie kolorystyczne.