Czy mieszkanie w kolorze białym może być przytulne? Śliczny projekt mieszkania

Piękny projekt mieszkania w kolorze białym. Gra faktur, materiałów i odcieni bieli jest podstawą projektu mieszkania w kolorze białym. Najtrudniejsza w takim projekcie mieszkania jest konsekwencja w doborze mebli, oświetlenia i dodatków w całym mieszkaniu. Ale jest to do zrobienia. Zobaczcie śliczny projekt mieszkania w stylu romantycznym!

salon w stylu romantycznym w kolorze białym
Biała jadalnia w stylu romantycznym
Kuchnia w kolorze białym w stylu romantycznym
Biała sypialnia w stylu romantycznym
Różne odcienie bieli w projekcie mieszkania w kolorze białym

Projekt mieszkania opierający się przede wszystkim na kolorze białym jest trudny do zrobienia. Niesłychanie istotna jest tutaj dyscyplina, która trzeba się wykazać przy wyborze nie tylko bazy mieszkania ale także mebli, oświetlenia i dodatków. Robiąc projekt mieszkania w kolorze białym chyba łatwiej jest zaaranżować mieszkanie w stylu romantycznym niż nowoczesnym. Możemy tu korzystać z nieskończenie wielu odcieni bieli – każdy bejcowany na biało mebel może mieć minimalnie inny odcień, a także różnych faktur – od twardych i gładkich mebli, przez miękką tapicerkę mebli wypoczynkowych, na zasłonach, pledach, dywanach i poduszkach kończąc. Nie zapominajmy o ramach obrazów i luster oraz ceramice stołowej i kuchennej.

Baza kolorystyczna białego mieszkania w stylu romantycznym

Jak zwykle, w charakterystycznym projekcie mieszkania jakim jest na pewno mieszkanie w kolorze białym, najważniejsze jest stworzenie białej bazy. Tak wiec na tym etapie powinniśmy skupić się na białej lub prawie białej posadzce, na przykład idealny tutaj będzie rozbielony dąb lub jesion, ścianach w jednym z odcieni off white (idealna biel lepiej sprawdzi się w stylu nowoczesnym), białej stolarce okiennej i drzwiowej. Nie zapominajmy także o kuchni, łazience i holu. Białe mieszkanie to nie tylko biały pokój dzienny i sypialnie ale także wnętrza tak zwane użytkowe. Tutaj jednak jest łatwiej o białą bazę – białych lub w kolorze off white płytek, i kamieni jest całe mnóstwo, czasem okazuje się, że nawet za dużo i trudno się zdecydować co wybrać.

Wyposażenie mieszkania w kolorze białym w stylu romantycznym

Kiedy już zadbamy o bazę mieszkania w kolorze białym przychodzi pora na wyposażenie. Teoretycznie to już jest łatwiejsza sprawa, bo mniejsza jest waga podejmowanych decyzji. Ale ogrom możliwości wyboru białych mebli i dodatków potrafi spędzić sen z powiek nie jednemu właścicielowi mieszkania i nie jednemu projektantowi. A naprawdę warto poświęcić czas no perfekcyjny dobór dodatków, bo jak wszyscy wiemy diabeł tkwi w szczególe. Styl romantyczny w projekcie mieszkania daje możliwość korzystania z subtelnych różnic w odcieniach bieli, czyli delikatnych szarości, bezy, różu, błękitu, fioletu czy zieleni. Zwracajmy uwagę na tkaniny obiciowe sof i foteli, pięknie sprawdzą się tutaj tkaniny lniane, płótno, nawet w swoim delikatnym naturalnym odcieniu. W stylu romantycznym korzystajmy przede wszystkim właśnie z tkanin naturalnych, które maja różne sploty, połysk itp. Przerzućmy trochę niedbale przez oparcie fotela lub sofy miękki pled, z którego korzystamy wieczorem. Miękkie, trochę pogniecione lniane zasłony przy oknach dodadzą kolejny odcień lub fakturę. To zróżnicowanie kolorów i faktur we wnętrzach monochromatycznych jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu wnętrza nie są płaskie, zyskują kolejny wymiar i harmonię, mówiąc krótko takie wnętrza nie są nigdy nudne.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: GREEN CANOE STUDIO

POLECANE ARTYKUŁY