Czerwony: kolor roku 2012. Modne kolory wnętrz

Planujesz malowanie ścian i zastanawiasz się jakie kolory wnętrz są modne? Wybierz czerwony! Dulux ogłosił Głębię Koralu kolorem 2012 roku. Jest to czerwień kwiecista, nasycona, żywa, soczysta. Takie kolory wnętrz trzeba jednak stosować umiejętnie, by aranżacja nas nie zmęczyła. Czerwony sprawdzi się doskonale jako kolor dekoracji, a także jako kolor stosowany na fragmentach ścian.

Kolory wnętrz
Kolory ścian
Kolory ścian
Kolory ścian
Kolory ścian

W przyszłym roku stawiamy na kolory wnętrz pełne charakteru i znaczenia. Właśnie dlatego Kolorem Roku 2012 została Głębia Koralu. Ten promienny odcień wytypowany został przez Colour Futures, zespół ekspertów marki Dulux. Czerwony to kolor kapryśny i
poważny, dynamiczny i delikatny. Na całym świecie czerwień ma własną symbolikę. W Chinach oznacza powodzenie, w Indiach to synonim szczęścia oraz zrozumienia w małżeństwie. W Polsce czerwień kojarzona jest z namiętnością.

Kolory wnętrz: czerwony

Czerwony użyty jako kolor ścian zawsze przyciąga uwagę i dominuje we wnętrzu. Czerwień motywuje do działania. We wnętrzach barwa ta stymuluje do zabawy, łączenia jej z innymi kolorami i materiałami, do tworzenia nowych, niespodziewanych aranżacji wnętrz i dekoracji ścian. Głębia Koralu sprawdzi się zarówno jako kolor dekoracji, jak również jako kolory ścian. Czerwony decyduje o wystroju wnętrza, rozgrzewa, może być kontrastem dla innych barw, wydobywając i podkreślając ich głębię. Czerwień we wnętrzach jest bardzo plastyczna: może uspokajać lub wzbudzać emocje, jest łagodna lub zdecydowana - wszystko zależy od innych kolorów, z którymi zostanie zestawiona we wnętrzu.

 Kolory ścian

Fot. Materiały prasowe firmy

Kolory ścian: co pasuje do czerwieni

Czerwień w odcieniu Głębia Koralu marki Dulux reprezentuje wyjątkowy odcień. Łączy w sobie temperament i namiętność klasycznej czerwieni z niewinnością bieli, która ją tonuje i uspokaja, wprowadzając pewne niedopowiedzenie. Standardowa czerwień jest kolorem kojarzącym się z dynamiką, emocjami, odwagą i ciepłem. W Głębi Koralu (nr 10YR 21/436 w mieszalniku Dulux) możemy odnaleźć dynamiczne i ekspresyjne nuty czerwieni i błogość bieli. Ta mieszanina barw powinna wnosić do wnętrz optymizm oraz motywować do działania, zostawiając wolną przestrzeń do kreatywnej refleksji. We wnętrzach należy jednak uwzględnić indywidualny odbiór koloru, ponieważ zestawienie czerwieni z bielą niesie za sobą bardzo silny dualizm znaczeń. Dla części osób Głębia Koralu będzie kojarzyć się z władzą i prestiżem, doda pewności siebie i wiary w lepsze jutro. Inni odnajdą w niej sojusznika dla realizacji nawet najśmielszych planów i marzeń. Jeszcze inni zanurzą się w niej, poszukując sensualnego ciepła oraz równowagi bieli. Wszystko to sprawia, że Głębia Koralu w roku 2012 jest kolorem, który można zastosować praktycznie w każdej sytuacji, zależnie od tego, jaki charakter wnętrza chcemy uzyskać. Kolor Roku 2012 może być zatem doskonałym tłem dla nowoczesnych mebli lub industrialnego wystroju wnętrz, wydobywając w wyrazisty sposób formę niebanalnych dekoracji. Dla odpowiedniego skomponowania takiego wnętrza wystarczy umiejętnie przepleść motywy Głębi Koralu z ostrymi krawędziami industrialnych elementów lub minimalistycznych rozwiązań tak, aby tym zimnym kompozycjom dodać ciepła i mistycznego charakteru. Dla zwolenników klasycznie urządzonych wnętrz ten kolor ścian będzie doskonałym uzupełnieniem, zwracającym uwagę na niebanalne zdobienia np. stylowych mebli lub na antyczne dodatki - podobne odcienie i zesatwienia kolorów były bardzo popularne w epoce baroku. Wszechstronność zastosowania czerwieni wynika z jej wyjątkowej właściwości komponowania się z innymi kolorami.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Materiały prasowe firmy

POLECANE ARTYKUŁY