Brązowe ściany: inspiracje. Ładne brązowe kolory ścian [GALERIA ZDJĘCIA WNĘTRZ]

Brązowe kolory ścian mogą mieć wiele odcieni: ciemne, złamane, z dodatkiem czerwieni, czekoladowe itd. Do jakich wnętrz pasują brązowe ściany? Wybraliśmy ładne wnętrza, których ściany lub ich fragmenty pomalowano na brązowo. Obejrzyjcie galerię zdjęć: prezentujemy inspiracje na brązowe ściany we wnętrzu.

brązowe kolory ścian zdjęcia wnętrz
brązowe kolory ścian zdjęcia wnętrz
brązowe kolory ścian zdjęcia wnętrz
brązowe kolory ścian zdjęcia wnętrz
brązowe kolory ścian zdjęcia wnętrz

Brązowe kolory ścian są eleganckie. Mimo że kolor brązowy należy do barw natury, w aranżacji wnętrz zawsze jest bardzo dekoracyjne. Brązowe ściany w salonie, zwłaszcza ciemnobrązowe, czekoladowe, sprawiają, że wystrój pokoju dziennego nabiera szyku. Brązowy kolor może być zarówno ciepły, jak i chłodny - oznacza to, że dość łatwo i na różne sposoby można go wykorzystać w aranżacji wnętrz. Brązowe ściany są dobrym tłem dla barw jaskrawych, mocnych, np. fioletowego, turkusowego, czerwonego. W połączeniu z kremową bielą sprawiają, że wnętrza salonu robią się przytulne. Nasycone brązowe kolory ścian stworzą eleganckie, a zarazem ciepłe wnętrze. Pasują do aranżacji salonu w stylu klasycznym, kolonialnym, czy klubowym. Brązowe ściany sprawdzą się w sypialni, salonie, jak i przedpokoju. Jeśli chcemy zastosować ciemny brąz do malowania ścian i mamy małe mieszkanie, na brązowo pomalujmy tylko wybraną ścianę, lub jej fragment, dzięki temu wnętrze nie będzie zbyt ciemne.

Klasyczny pokój dzienny
camera

17 pomysłów na pokój z kolorem brązowym

LISTA ZAKUPÓW

Brązowe kolory ścian: inspiracje

Dlaczego lubimy brązowe kolory ścian? Zapytaliśmy naszych redaktorów, czy podobają im się ściany pomalowane na brązowo, czy lubią brązowy kolor ścian. Oto wyniki ankiety i najczęściej udzielane odpowiedzi:

- Nie lubię brązowych kolorów ścian, ponieważ za bardzo przyciemniają wnętrz, wybrałabym raczej jasne odcienie w pokoju, np. beżowy.

- Podobają mi się ciemnobrązowe kolory ścian zastosowane do pomalowania fragmentu wnętrza, np. ściany kominkowej, są dekoracyjne, ale w nadmiarze raczej przytłaczają.

- Podobają mi się brązowe kolory ścian w odcieniu kawa z mlekiem, taki kolor kojarzy mi się z relaksem i odpoczynkiem, ładnie komponuje się z drewnianymi meblami, mięsistymi tkaninami. Nie lubię ciemnych kolorów na ścianie.

- Bardzo lubię brązowe kolory ścian, uważam że to dobry kolor do sypialni. Ale wybrałabym jasny odcień koloru brązowego do pomalowania ścian. Według mnie jest bardziej przytulny i praktyczny.

- Podoba mi się ciemnobrązowy, czekoladowy kolor ścian zastosowany do podkreślenia wybranych fragmentów wnętrza. Jest elegnacki, klasyczny, sprawia że wnętrze jest dobrze "ubrane". Kojarzy mi się z wnętrzami klubowymi. Idealny do sypialni, czy gabinetu. Ciemnobrązowe ściany świetnie wyglądają też w łazience. W swoim mieszkaniu ma brązowe ściany w przedpokoju, tu nie boję, się że będą zbyt ciężkie.

NIE PRZEGAP

Galeria zdjęć wnętrz: brązowe ściany

Lubicie brązowe ściany? Jeśli szukacie inspiracji na wnętrza w tym odcieniu, obejrzyjcie naszą galerię zdjęć.

Jasnobrązowa ściana w salonie
camera

Beżowy i brązowy: kolory w salonie

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik, Jacek Kucharczyk, Andrzej Szandomirski, Marcin Czechowicz, Michał Skorupski, Piotr Mastalerz, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY