Beton na ścianie: farby z efektem betonu!

Beton na ścianie to trend, który wciąż ewoluuje. Na początku beton na ścianie gościł wyłącznie we wnętrzach o charakterze industrialnym i loftowym. Obecnie beton wkrada się do wnętrz w stylu eklektycznym, wypełnionych tapicerowanymi sofami, wełnianymi dywanami i fornirowanymi meblami. Jak szybko i tanio uzyskać efekt betonowej ściany? Jaki efekt spękań i perforacji imitujących surowe, betonowe wykończenie ścian możemy uzyskać za pomocą farb strukturalnych? Sprawdź co warto wiedzieć przed remontem.

Beton na ścianie w salonie
Beton na ścianie w łazience
Beton na ścianie w sypialni w stylu loft
Beton na ścianie w sypialni
Beton na ścianie w salonie

Beton na ścianie to wciąż trend wschodzący, a to za sprawą jego... odsłony salonowej. W tym sezonie bowiem beton, ze swoimi charakterystycznymi perforacjami i niedoskonałościami, trafia do wnętrz wzbogaconymi szlachetnymi tekstyliami i miękkimi tkaninami.

Beton na ścianie: efekt farb strukturalnych

Betonowy efekt na ścianie jeszcze nigdy nie był tak łatwy do uzyskania jak teraz. Zamiast twórczych, acz brudzących "zachlapań" z prawdziwego betonu, mamy obecnie do dyspozycji wygodne w nakładaniu i szybkoschnące farby strukturalne o zróżnicowanym efekcie końcowym. W zależności od tego, czy interesuje nas wykończenie betonowej ściany z efektem większego lub mniejszego stopnia chropowatości, z wyraźną i ostrą strukturą czy zmatowionymi perforacjami, każdy z tych efektów osiągniemy w sposób szybki i estetyczny samodzielnie w domu. Wymarzony odcień betonowej ściany także nie stanowi już problemu. Wybarwienia betonu na ścianie dostępne są od głębokiego antracytu, przez odcienie popielate po gołębią szarość. Ich intensywność zaś zależy od sposobu wykończenia i zabezpieczenia wybranego przez nas efektu "betonu na ścianie".

Beton i cegła w białym wnętrzu REALIZACJA >>>

Beton na ścianie: rodzaje wykończenia ścian

W nowoczesnych farbach strukturalnych istotna jest możliwość personalizacji efektu końcowego wykończenia betonowych ścian, który w całości zależy od naszego gustu i zaangażowania w malowanie ścian. Efekt finalny betonowej ściany uzyskanej za pomocą farb może być bowiem  surowy i chropowaty, "deskowany" z wyraźnymi śladami pacy czu zupełnie gładki, wręcz satynowy z jedynie wizualnie zaznaczonymi perforacjami i zamierzonymi niedoskonałościami. W zależności od miejsca przeznaczenia (bardziej funkcjonalna kuchnia czy wypoczynkowy salon) i sposobu użytkowania ściany. Warto wziąć pod uwagę ewentualne zachlapanie wodą, bliskie sąsiedztwo zmywarki czy zlewu. Istotne jest także ostateczne wykończenie i zabezpieczenie betonowej ściany. W miejscach narażenia betonowej ściany na różnego rodzaju zabrudzenia (plamy z błota w przedpokoju, odpryski ze zmywania w kuchni) warto zabezpieczyć ją bezbarwną emalią silikonową, dzięki której ścianę łatwo będzie utrzymać w czystości.

NIE PRZEGAP

Metamorfoza ściany w salonie BETON na ścianie!
camera

Metamorfoza ściany w salonie: BETON na ścianie!

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 4
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY