Wybieramy nową tapetę. Może z modnym wzorem orientalnym?

Tapeta jest wyjątkową dekoracją ściany. Z dużym, kolorowym wzorem czy monochromatyczna, szybko odmieni aranżację wnętrza. Tylko, który wzór wybrać? Czy są modne wzory tapet? Czym się kierować wybierając nową tapetę?

Pastelowa tapeta z motywem flaminga
Tapeta z orientalnym motywem złotej rybki
Tapeta z modnym wzorem plastra miodu w stylu orientalnym
Tapeta z motywem różowego flaminga
Modny orientalny motyw architektonicznyna nowej tapecie

Tapety dają nam mnóstwo możliwości nowoczesnego aranżowania wnętrz. Bogactwo i wybór wzorów od minimalistycznych, graficznych przez romantyczne, z motywami roślinnymi do typowych dla wzornictwa orientalnego.  Tak naprawdę trzeba dobrze wiedzieć jaka tapeta będzie pasowała do aranżacji wnętrza. Który wybrać wzór i kolorystykę. Tapeta może być tylko neutralnym tłem ale może stać się punktem centralnym aranżacji wnętrza. Im bardziej bogaty wzór wybierzemy, tym ściana będzie bardziej widoczna.

Który wzór wybrać? Czy w świecie tapet też obowiązuje moda?

Tak naprawdę trudno określić które tapety są bardziej modne, a które mniej. Oczywiście w każdym sezonie pojawiają się nowe wzory ale i tak zawsze są skierowane do konkretnego stylu aranżacji wnętrz. Teraz dużo jest nowych wzorów z motywami w stylu orientalnym – roślinnymi i zwierzęcymi. Równocześnie jest ogromny wybór tapet z monochromatycznymi wzorami graficznymi, w pasy i różnej wielkości kratami, wzorami roślinnymi, opalizujące, z kryształami Swarovskiego i flokowane. Jednak ostatnio wyróżniają się tapety w stylu orientalnym z wzorem flamingów, motyli, złotych rybek, orientalnych roślin, pagód i elementów z architektonicznych detali zdobiących budynki.

Zobacz też: tapety z motywami roślinnymi i zwierzęcymi

 

 

Tapeta z wzorem w czarne krople
camera

Modne tapety. W miękkie paprocie, kropki czy wzory graficzne?

LISTA ZAKUPÓW

Aranżacja wnętrz: tapeta na jednej ścianie czy na wszystkich?

No właśnie, tapeta na jednej ścianie czy na wszystkich? To zależy od stylu aranżacji wnętrza, od jego wielkości i wysokości oraz od detali wykończeniowych. Ostatnio modne było kładzenie tapety tylko na jednej ścianie, za łóżkiem lub za sofą. Teraz coraz częściej tapety pojawiają się na wszystkich ścianach. Pamiętajmy tylko o jednej zasadzie. Im bogatszy lub bardziej kolorowy wzór tym więcej wyciszenia wymaga. Przydadzą się więc sztukaterie pod sufitem i wyższe białe listwy przypodłogowe, ujmujące tapetę w ramę. Czasem, zwłaszcza w aranżacji wnętrza w stylu klasycznym stosuje się także boazerię sztukateryjną w kolorze białym – pięknie zdobiącą i wyciszającą mocne wzory.

Czytaj też: mała sypialnia z nutką orientu

Tapety dla dzieci w delikatne paseczki
camera

Tapety dla dzieci. Delikatne czy graficzne?

LISTA ZAKUPÓW

Salon w stylu orientalnym
camera

Styl orientalny w polskim mieszkaniu

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY