Podoba ci się tapeta w paski? Oprócz tego, że zdobi wnętrza, potrafi też zmieniać jego proporcje. Tapety w pionowe pasy sprawiają, że wnętrze wydaje się wyższe niż w rzeczywistości. Tapeta w pionowe pasy w stonowanych odcieniach optycznie podwyższy wnętrze oraz doda mu klasy. Sprawi, że będzie eleganckie. Tapety w paski pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Wybraliśmy zdjęcia wnętrz, których ściany zdobią tapety w paski.

Tapety w pasy do dekoracji ścian

Pojedyncza wytapetowana ściana w salonie jest znakomitym tłem dla kanapy, wyznacza miejsce odpoczynku czy kącik telewizyjny. Na białym tle pozostałych ścian faktura, wzór i kolor tapety jest urozmaiceniem i dekoracją wnętrza. Nic tak nie wyróżni i nie wyeksponuje ściany jak tapeta w wyraźnym kolorze lub o dużym wzorze. Można nią też efektownie podkreślić uskok bądź wnękę w aranżacji wnętrz.

Tapeta w pasy jako tło

Takie rozwiązanie może być także podyktowane względami czysto estetycznymi. Tapeta w pasy występująca w charakterze akcentu tworzy bowiem tło dla efektownej kanapy lub dostojnego kredensu – czyli tych elementów wnętrza, których obecność chcemy podkreślić.

Zobacz też:

Pasy na ścianie. 17 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz ze ścianami w paski >>>

Sypialnia z tapetą w pasy: stylowa aranżacja >>>

Sypialnia w pasy: aranżacja glamour, którą sama zaprojektowała pani domu >>>

Tapeta w paski na jednej ścianie

Tapete w pasy można także wykorzystać jako akcent dekoracyjny we wnętrzu.Wtedy pozostałe elementy w aranżacji pomieszczenia należy do niej dopasować. Dlatego tapeta w pasy swienie komponuje się ze meblami i tkaninami o stonowanych barwach i prostych kształtach. Zastosowana w ten sposób tapeta przełamuje monotonię ścian.