Tapety w kwiaty znów atakują: zobacz modne pokoje dzienne z tapetami w kwiaty!

Czy jeszcze lubimy tapety w kwiaty w pokojach dziennych? Czy tapety w kwiaty na ścianie w pokoju to przypadkiem nie przeżytek z poprzedniej epoki? Chyba nie! Cały czas znajdziemy w sklepach ogromny wybór tapet z wzorem kwiatowym. Nowoczesne tapety w kwiaty będą pasowały do większości pokoi dziennych. I tych w stylu nowoczesnym, i w stylu glamour, i w stylu vintage…

Tapeta z powtarzalnym wzorem kwiatowym w pokoju dziennym
Wzór kwiatowy na tapecie w pokoju dziennym
Tapeta w kwiaty w nowoczesnym stylu folk
Tapeta w kwiaty w nowoczesnym pokoju dziennym
Pokój dzienny z tapetą w kwiaty

Pokój dzienny jest idealnym miejscem dla tapety w kwiaty. Takie tapety, to już nie tradycyjne łączki, które pamiętamy z lat 80. Tapety w kwiaty w stylu nowoczesnym przekonują nas do siebie albo dużym wzorem, albo metalicznym połyskiem, albo wyjątkowo wyraźnym nawiązaniem do stylu folk. Ale kolorystyka i technika wykonania tapet nie pozwala wątpić w to, że są to tapety nowoczesne. Ściany pokoju dziennego wyposażone w takie tapety na pewno nie będą nudne. Wręcz przeciwnie pokażą, ze wiemy o co chodzi we współczesnym wzornictwie. Wraca modna na wzory kwiatowe we wnętrzach.

Pokój dzienny w wielkim mieście i przeskalowany folk

Pokój dzienny ozdobiony tapetą w kwiaty w nowoczesnym stylu folk. Czy to dobry pomysł? A dlaczego nie? Nawet w wielkim mieście taka tapeta, w trochę nienaturalnym i co najważniejsze niespodziewanym  kolorze, będzie wyglądała znakomicie. Ważne by dobrać do wzorzystej tapety odpowiednie dodatki. Na przykład zgrabne i nieduże tapicerowane sofy na nóżkach, lekkie drewniane regały i koniecznie lampy w stylu nowoczesnym. W ten sposób uzyskamy pokój dzienny zaaranżowany w lekkim stylu nowoczesnym, a my nie zostaniemy posądzeni  o chęć dosłownego przenoszenia sielskiej wsi do wielkiego miasta.

Pokój dzienny jak ostemplowany kwiatami

Innym pomysłem na kwiaty w pokoju dziennym jest tapeta z powtarzalnym wzorem ale przeskalowanych i monochromatycznych roślin. Kwiaty mogą nas dosłownie atakować swoją wielkością i kolorystyką lub przeciwnie – będą duże ale ledwie zauważalne. Wybór wzoru na tapecie zależy tylko od pomysłu na nasz pokój dzienny, naszej fantazji i w tym przypadku także dużej odwagi.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Michał Przeździk, Michał Przeździk-Buczkowski, Materiały prasowe Villa Nova, Mariusz Bykowski, Materiały prasowe Pip, Marcin Czechowicz, Materiały prasowe Eijffinger

POLECANE ARTYKUŁY