Układając tapety ścienne, mieszając wzory tapet na ścianach, baw się jak przy układaniu mozaiki. Zobacz pomysły na tapety ścienne aranżacje - najlepszy efekt jest wtedy, gdy całość ściany wykończonej różnymi tapetami ściennymi tworzy jednakowo migotliwą powierzchnię. Wyraziste motywy tapet uspokajaj sąsiedztwem delikatnych deseni, a neutralne wzory tapet wzmacniaj towarzystwem mocniejszych akcentów. Dzięki temu stworzysz spójne aranżacje tapet ściennych we wnętrzu.

Tapety ścienne aranżacje

Moda na tapety trwa, popularne stało się też łączenie wzorów tapet ściennych w jednym wnętrzu. Można całą ścianę wykleić kwadratami tapet o różnych motywach albo (to propozycja dla mniej odważnych) pasami. Jednak przy tego typu aranżacjach tapet ściennych ważna jest dyscyplina, by nie powstał chaos.

Tapety pozwalają na szybką metamorfozę wnętrza i zmianę aranżacji. Jednak użycie już kilku tapet obok siebie wymaga wyczucia. Tak by ściana z tapetami tworzyła spójną i harmonijną aranżację. Jak łączyć tapety ścienne? Możesz łączyć i zestawiać wzorami, tu więc dozwolne jest sąsiedztwo tapet w kratki, kropki, pasy, czy kwiatki. Ale zachowaj jakiś jeden spójny element w aranżacji tapet ściennych, np. styl i kolor tapety. Po pierwsze kwadraty tapet powinny być tej samej wielkości, a wszystkie wzory w tej samej tonacji. Tak by patchwork z tapet na ścianie nie wprowadzał chaosu. Ponadto wzory tapet ściennych nie mogą być konkurencyjne z meblami, czy innym wyposażeniem. Intensywne motywy tapet będą dobrym rozwiązaniem, gdy chesz przełamać surowość nowoczesnego wystroju. Ciekawie wygląda też aranżacja tapet ściennych, kiedy przykleimy tylko jeden bryt tapety pośrodku ściany. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w sypialni, do ozdoby tapetą ściany za łóżkiem.