Aranżacje wnętrz: tapety - jak połączyć wzory tapet we wnętrzu?

Oto pomysły na aranżacje wnętrz, w których tapety grają głóną rolę. Połącz wzory tapet i uzyskaj ciekawy efekt. Jak łączyć tapety o różnych desaniech w jednym wnętrzu? Przedstawiamy pomysły na patchwork na ścianie.

tapety ścienne aranżacje
tapety ścienne aranżacje
tapety ścienne aranżacje
tapety ścienne aranżacje

Układając tapety, połącz wzory na ścianach, baw się jak przy układaniu mozaiki. Zobacz pomysły na aranżacje wnętrz. Tapety w różnych wzorach dają najlepszy efekt, gdy całość ściany wykończonej różnymi tapetami ściennymi tworzy jednakowo migotliwą powierzchnię. Wyraziste motywy tapet uspokajaj sąsiedztwem delikatnych deseni, a neutralne wzory wzmacniaj towarzystwem mocniejszych akcentów. Dzięki temu stworzysz spójne aranżacje tapet ściennych we wnętrzu.

Aranżacje wnętrz: tapety w różnych wzorach i kolorach

Moda na tapety trwa, popularne stało się też łączenie wzorów tapet ściennych w jednym wnętrzu. Można całą ścianę wykleić kwadratami tapet o różnych motywach albo (to propozycja dla mniej odważnych) pasami. Jednak przy tego typu aranżacjach tapet ściennych ważna jest dyscyplina, by nie powstał chaos

Połącz wzory z wyczuciem

Tapety pozwalają na szybką metamorfozę wnętrza i zmianę aranżacji. Jednak użycie już kilku tapet obok siebie wymaga wyczucia. Tak by ściana z tapetami tworzyła spójną i harmonijną aranżację. Jak łączyć tapety ścienne? Możesz łączyć i zestawiać wzorami, tu więc dozwolne jest sąsiedztwo tapet w kratki, kropki, pasy, czy kwiatki. Ale zachowaj jakiś jeden spójny element w aranżacji, np. styl i kolor tapety. Po pierwsze kwadraty tapet powinny być tej samej wielkości, a wszystkie wzory w tej samej tonacji. Tak by patchwork z tapet na ścianie nie wprowadzał chaosu.

Dopasuj wzory tapet do wnętrza

Ponadto wzory tapet ściennych nie mogą być konkurencyjne z meblami, czy innym wyposażeniem. Intensywne motywy tapet będą dobrym rozwiązaniem, gdy chesz przełamać surowość nowoczesnego wystroju. Ciekawie wygląda też aranżacja tapet ściennych, kiedy przykleimy tylko jeden bryt tapety pośrodku ściany. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w sypialni, do ozdoby tapetą ściany za łóżkiem.

Fototapeta i czarne meble w salonie
camera

Fototapeta i czarne meble w salonie: pomysł na aranżację

LISTA ZAKUPÓW

Kwiecista tapeta
camera

Tapeta w sypialni: sposób na modną ścianę

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Małgorzata Pawlak Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY