Planujesz zmienić dekoracje ścian? W aranżacjach wnętrz ciągle są modne tapety. Tapety nowoczesne, klasyczne, wyważone, każda z nich może być ciekawą dekoracją ścian. Zanim zdecydujesz się na nową dekorację ścian, dowiedz się jaki rodzaj tapet pasuje do danego stylu wnętrza. Nasze propozycje tapet na ścianę: GALERIA ZDJĘĆ.

Tapeta jako dekoracja ścian

Tapeta w prosty sposób odmienia wnętrze i nadadaje mu charakteru i wyrazistości. Mogą być dyskretnym tłem albo dominującą dekoracją ścian. Tapeta w eleganckim wydaniu ma subtelny deseń, który dobrze wygląda z antykami, jak również w towarzystwie nowoczesnych, minimalistycznych mebli. Wzór tapety w wytwornym stylu to np. biała tło ze srebrzystoszarym motywem drzew, taki deseń pięknie gra ze światłem.Tapetą łatwo możemy rozjaśnić wnętrze. Tapety w pastelowych, słonecznych kolorach, świetnie nadają się do pokojów, które mają ograniczony dostęp do światła dziennego.

Dekoracja ścian: Jak stosować tapety?

Tapety ścienne to znakomita propozycja do każdego wnętrza. Tapet będzie właściwa dekoracją ścian,  tylko wtedy, gdy jest dobrze dopasowana do całego wnętrza. Tapety z motywami florystycznymi, geometrycznymi,  prostymi, czy zachowujące współczesnym minimalizmem – które pasują do danego stylu?

Mocne wzory tapety najlepiej zastosować w przestronnym wnętrzu, małe pomieszczenie udekorowane tapetą stałoby się optycznie ciemniejsze. Wzorzyste tapety są stworzone do dekoracji, ale tylko jednej ściany. Wystarczy pokryć jedną ścianę, aby dekoracja była widoczna. 

Jakie wzory tapet do jakiego stylu wnętrz?

„Pałacowe” wzory tapet są stworzone do stylu retro, choć w nowoczesnym wnętrzu będą wyglądały również intrygująco. Tapety jednobarwne z delikatną ciekawa fakturą pasują do wnętrz eko, minimalistycznych, w stylu zen. Ciemna tapeta buduje kameralny klimat, sprawdzi się w sypialni, gdzie najczęściej przebywa się przy sztucznym świetle. Zaś w pokoju dziennym może przygnębiać. Różnorodność barw i motywów sprawia, że tapety dają  ogromną swobodę podczas aranżacji wnętrza. 

TAPETA - najnowsze pomysły na dekoracje ścian: GALERIA ZDJĘĆ