Korek ścienny to niezwykła okładzina, charakteryzująca się zarówno estetycznym wyglądem, jak i dobrymi właściwościami izolacyjnymi, trwałością i łatwością konserwacji. Jeśli jesteś miłośnikiem naturalnych materiałów i szukasz pomysłu na nietypową aranżację ścian, tapeta korkowa będzie strzałem w dziesiątkę!

Korek na ścianie: mnogość zalet

Korek to naturalny i ekologiczny materiał, co przejawia się w jego głównych zaletach – jest przyjemny w dotyku, wprowadza naturalne ciepło do wnętrza, które zdobi, wpływając korzystnie na jego mikroklimat – utrzymuje optymalną temperaturę oraz wilgotność powietrza. Korek ścienny jest odporny na wilgoć i nie przyciąga kurzu, dzięki czemu doskonale sprawdza się w takich pomieszczeniach jak pokój dziecięcy, kuchnia czy salon, a także w domach zamieszkiwanych przez alergików. Korek na ścianie poprawia również akustykę wnętrza, skutecznie tłumiąc hałasy dobiegające z zewnątrz. Pielęgnacja okładziny wykonanej z tego materiału jest niezwykle łatwa – wszelkie zabrudzenia powstałe na woskowanej lub lakierowanej powierzchni tapety korkowej można usunąć przy pomocy odkurzacza i wilgotnej gąbki lub szmatki.

Korek na ścianie: różnorodność wzorów, kolorów i faktur

Ze względu na właściwości dekoracyjne – aranżacje ścian z tapetą korkową zachwycają różnorodnością wzorów, kolorów i faktur. Korek na ścianie coraz chętniej wykorzystywany jest przez inwestorów prywatnych i architektów wnętrz. Korek ścienny nie musi być nudny – osoby, które pamiętają beżowo-brązowe boazerie korkowe z lat 80. zostaną pozytywnie zaskoczone – obecnie korek ścienny może być barwiony w całości lub pokryty efektownymi nadrukami. Wśród okładzin korkowych znajdziemy kolekcje w odcieniach brązu i beżu, zachwycające paletą błękitów i szarości, aż po biel, z domieszką koloru żółtego i czerwieni, a nawet korek ścienny o wybarwieniu bardzo ciemnym, niemal przypominającym czerń. Korek sprawdzi się zarówno we wnętrzach urządzonych w sposób klasyczny, jak i w bardziej nowoczesnych aranżacjach.