Przy urządzaniu wnętrz coraz częściej decydujemy się na dekoracje ścian. Naprawdę niewiele potrzeba, by wnętrze zyskało zupełnie nowy wygląd. Dostępne na rynku naklejki ścienne i tapety mają różnorodne wzory, kolory i faktury. Dzięki nim w prosty sposób odmienisz wnętrze i dodasz mu niepowtarzalnego charakteru. Pokazujemy najnowsze trendy w dekoracji ścian i aranżacjii wnętrz. Zobacz, jak urozmaicić wygląd swojego mieszkania: modne wnętrza inspiracje.

Dekoracje ścian: fantazyjne naklejki ścienne

Naklejki ścienne Jeszcze niedawno kojarzyły nam się z pokojami dziecięcymi. Teraz to bardzo modne dekoracje ścian, goszczą w salonach, kuchniach i łazienkach. Nic dziwnego, bo są szybkim i prostym sposobem na odmianę aranżacji wnętrza. Ich nałożenie zajmuje kilkanaście minut. Występują w różnorodnych  wzorach i odcieniach (wiele sklepów internetowych oferuje tę samą naklejkę w kilku rozmiarach i kolorach).  Przeważnie wykonane są z samoprzylepnej, wodoodpornej folii albo weluru. Niektóre można wielokrotnie przeklejać i malować. Z kilkuelementowych stworzysz dowolne kompozycje.

Dekoracje ścian: modne tapety

Współczesne tapety przypominają arrasy, wielkoformatowe grafiki, okładziny ścienne z ręcznie tkanego materiału. Nie boją się mocnych kolorów, wyrazistych motywów i śmiałych połączeń. Modne stało się zestawianie w jednym pomieszczeniu dwóch tapet o odmiennej fakturze czy strukturze. Jeśli obawiamy się, że takie bogactwo form pozbawi pokój przestronności, proponujemy ograniczyć działania do fragmentu ściany. Dopasujmy też rodzaj tapety do wnętrza i rodzaju podłoża. Winylowe lub pokryte laminatem nadają się do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności i podatnych na zabrudzenia (tapety można myć). Papierowe są cienkie, wymagają równej, suchej ściany. Grubsze – flizelinowe, korkowe, z włókna szklanego i tekstylne – dobrze ukrywają nierówności, a przy okazji wyciszają i ocieplają wnętrze.