Moda na wykańczanie wnętrz lateksem dopiero się rozpoczyna. Tapety z lateksu to nowość w aranżacji wnętrz. Pewne jest, że lateksowe dekoracje umożliwiają nowe rozwiązania w urządzaniu wnętrz. Lateksem możemy okleić ściany, czy meble, a wzory projektujemy sami. Lateksowe dekoracje są ekologiczne, bezwonne i nie tak łatwopalne. Mimo całkowitej zmiany technologii produkcji tuszu nadruki lateksowe są odporne na wilgoć, promienie słoneczne i zadrapania. Taka wytrzymałość umożliwia szerokie zastosowanie nadruków z lateksu.  Cena m2 lateksowej tapety wynosi około 5 zł.

Wnętrza i latekst: co można pokryć nadrukami z lateksu?

Technologia nadruków lateksowych to pomysł firm Hawlett-Packard i Integrart. Lateks może być wykorzystany do pokrycia i dekoracji mebli, ścian i elementów wykończenia: poduszek, abażurów czy blatów. Co więcej każdy wzór jest indywidualny. Lateksowy nadruk może to być wybrane przez nas zdjęcie, czy zaprojektowana przez nas grafika. W pokojach dziecięcych najpopularniejsze są lateksowe nadruki z bohaterami bajek i kreskówek.  Możliwe jest także wykonanie z lateksu nadruków na pościeli i ubraniach. Jednym słowem lateks można stosować praktycznie na każdej powierzchni, nawet na karoseriach samochodów.

Lateksowe wnętrza: zalety stosowania nadruków z lateksu

Przede wszystkim nakładanie tapet z lateksu jest bardzo proste. Nie potrzebujemy kleju ani specjalnych narzędzi pomocnych przy nakładaniu zwykłych tapet. W tym przypadku wystarczy tapetę z nadrukiem lateksowym zanurzyć w wodzie i po prostu przykleić na zmoczoną wodą ścianę. Takie ułatwienie jest możliwe dzięki drukowi na specjalnym papierze, który jest już pokryty klejem. I tym prostym sposobem mamy lateks na ścianach. Moda na lateks we wnętrzach jest idealnym rozwiązaniem dla osób, ceniących ekologiczne  rozwiązania. Do produkcji tuszów lateksowych wykorzystywany jest naturalny rozpuszczalnik, jakim jest woda. Poza granulkami lateksu, pigmentem i wodą w tuszu nie ma żadnych substancji chemicznych, dzięki czemu jest bezpieczny i bez obaw można go wykorzystywać do wykończenia wnętrz dziecięcych pokoi.