Naklejki ścienne: dekoracja ścian na chwilę czy na zawsze?

Naklejki ścienne to pomysł idealny na odświeżenie aranżacji salonu. Naklejki ścienne to pomysł dla niezdecydowanych lub dla tych, którzy lubią częste zmiany. Takie dekoracje ścian mogą być zabawne, romantyczne lub wesołe. A najlepsze jest to, że nie musimy ich traktować poważnie, mogą pojawić się na ścianie dosłownie na kilka dni…

Naklejka ścienna
Zabawna naklejka ścienna przy stole lub w kuchni
Naklejka na ścianę
Naklejki ścienne
naklejki ścienne zdjęcia

Jeśli jesteśmy zadowoleni z aranżacji wnętrz naszego mieszkania, ale mamy ochotę na drobną i odwracalną zmianę, naklejki ścienne będą idealnym pomysłem. Naklejki ścienne mogą tez być zaskakującym prezentem. Naklejki nie wymagają żadnej rewolucji w domu, żadnych brudnych prac ani dziur w ścianach. Także jeśli mamy trochę czasu, pomysł na oryginalną dekorację ściany, nie pozostaje nic innego jak brać się do pracy.

Dekoracja ścian: aforyzmy, postaci, inspiracje…

Pomysłów na naklejki ścienne jest tyle ile naklejek. Zazwyczaj najpierw pojawia się pomysł gdzie mogłaby się taka naklejka pojawić. Jest to zazwyczaj ściana w salonie, na przykład za sofą, która czeka na piękny obraz, w sąsiedztwie stołu w jadalni, na ścianie w kuchni, sypialni albo w przedpokoju. W przedpokoju może pojawić się napis witający wchodzących do domu w jednym lub w wielu językach. W okolicach drzwi wejściowych, fajnie będzie wyglądał napis z przesłaniem „miłego dnia”. Sypialnia to miejsce na naklejkę z pozytywnym, dobrze kojarzącym się przesłaniem, sylwetki dobrze znanych postaci itp. W kuchni standardem są naklejki zachęcające do jedzenia posiłków. Naklejki ścienne również znakomicie wyglądają na ścianach w łazience. Jeśli płytki nie zajmują całej powierzchni można pokusić się o naklejkę z rozpryskującą się kropla wody lub aforyzmem dotyczącym mycia.

Dekoracje ścian: naklejki ścienne w pokoju dziecka

Różnorodna aranżacja pokoju dziecka sprzyja dekorowaniu pokoju naklejkami ściennymi. Dzięki nim dekoracje mogą się tak często zmieniać jak ulubieni bohaterowie bajek. A każdy kto ma dziecko wie, że takie sytuacje zdarzają się naprawdę często. Naklejkami ściennymi możemy także dekorować fronty szaf. Zamiast decydować się na kolorowe fronty, możemy wybrać jednorodny kolor neutralny i wtedy stworzyć na froncie całą kompozycję. Na front szafy możemy przenieść to co dzieci najczęściej rysują, czyli domek, trawkę, drzewo, słonce i chmurki. Innym pomysłem na czasową aranżację pokoju dziecka jest naklejka ścienna w formie miarki. Przecież każde dziecko chętnie sprawdza jak szybko rośnie. Naprawdę pomysłów dekorację ścian przy użyciu naklejek ściennych jest tyle ile naklejek.

Dekoracja ścian: super prezent na różne okazje

Naklejki ścienne mogą też być prezentem - niespodzianką dla najbliższych. Dzień Dziecka, Dzień Matki, Walentynki, okrągła rocznica są dobrą okazją by zaskoczyć najbliższych. Przed każdym takim świętem pojawia się pytanie co kupić? Co zaskoczy i sprawi przyjemność? Dodatkowo, w dobie robienia zdjęć i dzielenia się nimi na portalach społecznościowych taki prezent trafiony będzie w 10tkę! Na przygotowanie takiej niespodzianki wystarczy dosłownie „chwila nieuwagi” osoby, której chcemy sprawić przyjemność, a wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju prezent będzie gotowy!

Dekoracja ścian: gdzie kupić naklejki ścienne?

Naklejki ścienne możemy kupić w większości sklepów stacjonarnych z dodatkami do domu, w niektórych sklepach papierniczych. Ale największy wybór naklejek ściennych znajdziemy w sieci. Będzie potrzebowali trochę czasu na przejrzenie oferty, ale z pewnością znajdziemy idealną dla nas naklejkę ścienną.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Piotr Mastalerz, Mariusz Bykowski, Michał Przeździk, materiały prasowe, Konrad Kalbarczyk, Mariusz Purta

POLECANE ARTYKUŁY