We wnętrzach pojawił się trend złotych i srebrnych kolorów ścian. Srebrne i złote farby do ścian nie nadają one wyłącznie koloru, ale tworzą także satynowe lub perłowe wykończenie i ciekawą fakturę na ścianie, która pięknie odbijaja światło - po prostu lśniąc. Złote kolory farb mają nowe funkcje i bardzo ciekawe odcienie. Złote ściany pasują raczej do stylowych wnętrz, są jak obraz, dlatego warto je zastosować na wybranej płaszczyźnie ściany.

Kolory farb: złote kolory ścian

Dekoracyjna farba do ścian na bazie złota daje wrażenie raczej koloru retro. W zależności od naświetlenia wnętrza i kata padania światła, zmienia się jej odcień na złoto jaśniejsze lub przybiera kolor starego złota. Perłowe pigmenty zapewniają złotej ścianie piękne lśnienie. Taki kolor ścian polecamy stosować do dekoracji wybranych fragmentów ściany lub na pojedynczej ścianie. Złoto w dekoracji ścian dobrze będzie się komponowało z szarościami i brązem, ale także z tynkiem i betonem strukturalnym.

Srebrny kolor farb: metaliczne lsnienie w kolorach ścian

Srebrny kolor ścian może mieć także satynowy połysk, który dobrze współgra z bielą, łagodną szarością i modnym w tym roku niebieskim. Całe wnętrze w srebrnym kolorze może być zbyt przytłaczające, dlatego warto stosować srebrną farbę jako element dekoracji ścian i nie jako jedyny kolor ścian. Nowe kolory farb do ścian dają mnóstwo możliwości dekoracyjnych do wnętrz. Zobacz w naszej galerii, jak można wykorzystać złoto i srebro w kolorach ścian.