Dekoracje ścian również mają swoje trendy. Jednym z tegorocznych hitów są kwiaty na ścianie. Aranżacja wnętrz z tak ciekawą dekoracją ścian, sprawdzi się praktycznie wszędzie.

Dekoracje ścian: powrót do natury

W tegorocznej dekoracji ścian pojawiają się motywy roślinne – gałązki, liście, rośliny i oczywiście kwiaty. Dekoracje ścian z kwiatowym wzorem nawiązują do modnych kolorów – bieli, żółtego, szmaragdu i pasteli. Kwiaty na ścianach występują raczej w postaci pojedynczych, niewielkich lub drobnej łączki. Jeśli decydujemy się na duży wzór – zadbajmy, aby był to pojedynczy kwiat np. w postaci fototapety na całą ścianę.

Dekoracje ścian: pomysłowa aranżacja

Dekoracja ścian z kwiatowym wzorem zależy głównie od charakteru wnętrza, ale także od naszej pomysłowości. Kwiaty na ścianie będą się ładnie prezentować w pokoju dziecięcym, nad blatem w kuchni, nad umywalką w łazience, no i koniecznie w nastrojowej sypialni. Zanim zdecydujemy się na dekorację ścian z takim wzorem, postarajmy się rozplanować wcześniej kwiaty na ścianie, aby wiosenna łączka nie była zbyt monotonna.