Kolory ścian: kolor złoty we wnętrzu, choć często kojarzy się negatywnie, nadaje przestrzeni otoczkę luksusu i wyjątkowego szyku. W nadmiarze może prezentować się kiczowato, natomiast złoto przemycone w detalach aranżacji, czy jako tło dla stonowanego projektu wnętrza, będzie pokręcać aranżację, decydując o jej wyjątkowej elegancji. W jakim wnętrzu sprawdzą się złote kolory ścian i z czym je zestawić?

Złote ściany we wnętrzu... nie tylko luksusowym

Złote ściany we wnętrzu nie pozostaną niezauważony – to jest pewne. Zależnie od tego, jaką otoczkę nadamy złocieniom we wnętrzu, mogą one błyszczeć na tle stonowanej aranżacji, wyznaczając jej charakter i decydując o niepodważalnym szyku. Kolor złoty, choć uważany jest za nazbyt wyrazisty i ekstrawagancki, może także stanowić jedynie tło dla projektu wnętrza. Decydując się na złote ściany, nadajemy im prym w aranżacji, jednocześnie zapewniając idealne tło dla wyposażenia wnętrza. Wówczas wybierzmy proste bryły mebli i minimalistyczne wyposażenie, które będzie idealnie współgrało z naszą „złotą gwiazdą".

Kolor złoty we wnętrzu: z czym go zestawić?

Kolor złoty, choć nadal niepewnie wybierany, wolnym krokiem powraca do łask przypominając ubiegłe wieki. Złota barwa we wnętrzu ma ogromny potencjał dekoracyjny. Z tego powodu może być odczytywana jako manifest bogactwa, który nie zawsze będzie dobrze postrzegany. Najważniejsze jest jednak otoczenie złota w aranżowanej przestrzeni. Zacznijmy więc od koncepcji wizualnej wnętrza, w której docelowo ma pojawić się złoto. Złoty kolor ścian idealnie koresponduje z większością odcieni z palety barw. Najlepiej zaprezentuje się w otoczeniu chłodnej kolorystyki, z którą będzie tworzył idealne kontrasty na zasadzie – ciepło złota, chłód barwy. Bez wahania możemy zestawić go z kolorem fioletowym, szafirowym, czy kobaltowym. Świetnie dopełni aranżację z dominacją koloru morskiego, grafitowego, czy oliwkowego. Naturalny urok złota pięknie podkreślą także wszelkie złamane biele oraz naturalne materiały, takie jak beton.

Kolor złoty a styl wnętrza

Ciepła barwa złota idealnie sprawdzi się w aranżacji wnętrz zarówno w stylu retro, klasycznym czy glamour. Złote kolory ścian będą świetnym dopełnieniem minimalistycznych i nowoczesnych przestrzeni. Złoto zestawione z nowoczesną formą mebli lub surowym tłem, np. betonowymi ścianami, będzie stanowiło wyrazisty akcent wnętrza. Jeśli marzy nam się salon, który aranżacją będzie nawiązywał do dawnych aranżacji, postawmy na zmatowione złoto czy złotą ochrę. Jeśli chcemy natomiast urządzić przytulne i nowoczesne wnętrze z lekkim zamiłowaniem do orientu, zdecydujmy się na mocny kolor ścian w połączeniu ze złotymi ornamentami.