Początek roku to dobry czas, aby umieścić w domu kalendarze ścienne. Dobrze sprawdzą się jako dekoracje ścian, a nam pomogą zaplanować zadania na nadchodzące dni.

Wybór kalendarza, który poza funkcją organizacyjną ma służyć także jako dekoracja ścian, nie jest prosty. Kalendarz ścienny powinien harmonizować z wystrojem naszego mieszkania – nie tylko kolorystycznie, ale także stylem, czyli formą oraz prezentowanymi na nim zdjęciami.

Kalendarze ścienne: oryginalne dekoracje ścian

W nowoczesnych wnętrzach dobrze będą się prezentowały dekoracje ścian o charakterze futurystycznym, a grafika kalendarza może być bardziej odważna i nowatorska. Natomiast we wnętrzach klasycznych sprawdzą się kalendarze z naszymi ulubionymi widokami lub pupilami.

Warto również przemyśleć wielkość kalendarza – mały może być miłym akcentem na ścianie. Jeśli zdecydujemy się na kalendarz w dość dużym formacie, który będzie wyraźnie rzucał się w oczy w aranżacji wnętrza, dopilnujmy, abyśmy dobrze się czuli w jego towarzystwie. Dużą zaletą kalendarza ściennego jest to, że zawsze możemy go wymienić, gdy już nam się opatrzy.

Ciekawą opcją, o której warto pamiętać, są kalendarze ścienne wykonane na zamówienie, w których możemy umieścić wybrane przez nas zdjęcia. Taki kalendarz ścienny będzie miłą pamiątką z naszych wakacji czy rodzinnych uroczystości.

Kalendarze ścienne mogą być ładną ozdobą wnętrza, a takie dekoracje ścienne łatwo zmienimy na inne, gdy już nam się znudzą.