Każde wnętrze można odmienić prostym zabiegiem dekoracyjnym. A na atrakcyjność pomieszczeń składają się detale, które w połączeniu z innymi tworzą dopiero spójną i wyjątkową całość. Jeśli nie chcesz przeprowadzać rewolucji w swoim mieszkaniu, a masz chwilę czasu i chęć coś zmienić, fototapeta będzie znakomitym rozwiązaniem. Taka dekoracja ścian ożywi każde wnętrze, a wybór fototapet jest ogromny.

Fototapeta czyli najmodniejsze wzory i kolory

W nadchodzącym sezonie modne będą wyjątkowo ładne kolory wnętrz, czyli szmaragdowy, bardzo kobiecy pudrowy róż i dawno nie widziany we wnętrzach khaki. Ze względu na ich urodę i szerokie możliwości dopasowania do nich innych kolorów, na pewno „pomieszkamy” z nimi dłużej. Pudrowy róż lubi towarzystwo bieli i szarości, także dobrze wygląda z kolorem miętowym. A wnętrze, w którym połączymy pudrowy róż z czernią, stanie się wyjątkowo szykowne i wyrafinowane. Kolor szmaragdowy dobrze czuje się w połączeniu z bielą, szarością i fioletem. Jeśli lubimy klimaty karaibskie połączmy kolor szmaragdowy z różem lub kolorem żółtym. Kolor khaki kojarzy się z wojskowym mundurem. Możemy go łączyć z beżem, granatem i turkusem. Zawsze również sprawdzą się fototapety czarnobiałe z elementami czerwieni.

Fototapeta jest dobra do salonu sypialni i przedpokoju

Fototapety, tak jak tapety, mogą występować na różnych podłożach. Mogą być papierowe, winylowe, lateksowe i flizelinowe. Fototapety winylowe doskonale odnajdą się w łazienkach – na odcinku, gdzie nie będą miały kontaktu z wodą, lub w przedpokoju – stanowiąc znakomite zabezpieczenie ściany w newralgicznych miejscach. Fototapety papierowe i flizelinowe pięknie wykończą też każdy salon czy sypialnię.