Fototapeta w sypialni, pokoju dziennym, kuchni. Jak wybrać fototapetę do wnętrza?

 fototapeta

materiały prasowe fototapeta4u.pl

Fot. materiały prasowe

Chcesz udekorować fototapetą mieszkanie? Zastanawiasz się jaką powieścić fototapetę w sypialni a jaką  wybrać do pokoju dziennego? Dowiedz się, jakie sa rodzaje fototapet - z czego są wykonane, do czego pasują, jakie są oferty - i dokonaj właściwego wyboru!

Przy dobieraniu fototapety do pokoju liczy się wzór, pomysł i jakość. Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, aby wybrana fototapeta gwarantowała estetykę i jakość.

Inna fototapeta w sypialni, inna do pokoju dziennego

Propozycje fototapet są bogate i rożne, dostępne są oryginalne wzory: kolaże przedstawiające najsłynniejsze stolice, czarno-białe zdjęcia, grafiki. Jednym słowem fototapeta przedstawi, co tylko chcesz. Fototapeta to świetny pomysł na ściany, możesz projektować je z wyobraźnią, pasją i wspomnieniami.

Sprawdź też:

Salon z fototapetą: projekt wnętrza w sielskim klimacie

Pomysł na salon: fototapeta i czarne meble

Kosmiczna aranżacja sypialni w luksusowym lofcie

Szczególnie inspirująca jest możliwość wykonania fototapety ze zdjęć własnych i wbrew pozorom nie trzeba do tego ogromnych zdjęć. Specjaliści podpowiadają, ze wystarczą fotografie zrobione aparatem, który ma powyżej dwanaście pikseli i dobra optykę. Poza tym specjaliści obrobią je tak, żeby nie było widać pojedynczych pikseli. Dobre firmy, które profesjonalnie zajmują się tworzeniem fototapet, potrafią dopasować fototapetę odpowiednią do wybranego wnętrza. Oceniają, czy fototapeta pasuje, pomagają wybrać kadr i rozmiar lub wyszukują innych rozwiązań.

Rodzaje fototapet i ich właściwości

Na rynku dostępne są trzy najpopularniejsze rodzaje fototapet: foliowa, lateksowa i winylowa. Te trzy rodzaje oznaczają inne podłoża. Różnią się ceną, zastosowaniem i trwałością. Warto wiedzieć, że fototapety drukowane są ekologicznymi farbami na różnych materiałach i to właśnie rodzaj podłoża, na którym została wydrukowana fototapeta różnicuje ich jakość i cenę

Fototapeta foliowa

Ciekawym rozwiązaniem są fototapety foliowe. To rodzaj samoprzylepnej fototapety, drukowanej na tkaninie poliestrowej. Przypomina ona ścienną naklejkę. Jest to najtańsza i najpopularniejsza opcja dostępna wśród fototapet. Jakość fototapety foliowej zależna jest od wyboru folii i farby drukarskiej. Fototapetę foliową stosuje się do naklejania na gładkie powierzchnie. Najlepiej nadaje się do przyklejania na meblach, drzwiach i szybach, ale często stosowana jest również do ozdoby ścian. Świetna do pokoi dziecięcych i młodzieżowych. Dużym plusem jest łatwość w zdejmowaniu tego rodzaju fototapety, można ją łatwo zdjąć i przykleić w inne miejsce.

Fototapeta laminowana

Jest to bardzo wytrzymały rodzaj fototapety, wyprodukowana na podłożu lateksowym. To sprawia, że zniesie szorowanie, czyszczenie i mycie środkami chemicznymi. Można ją stosować w każdym pomieszczeniu, nawet pod prysznicem lub między szafkami w kuchni. Jest również optymalnym wyborem do dekoracji ściany w salonie, czy sypialni.

Fototapeta winylowa

Nazwa fototapeta winylowa oznacza najczęściej podkład z flizeliny z dodatkiem winylu. Ma ona najbardziej trwały podkład, ale też droższy i trudniejszy w montażu. Jego zaletą jest możliwość wielokrotnego mycia. Jest najtrwalsza z wyżej wymienionych i dlatego świetnie nadaje się do zastosowania w kuchni, łazience i przedpokoju. Nie jest ona najlepszym pomysłem na całą powierzchnię ściany, gdyż nie pozwala jej swobodnie oddychać.

 

 fototapety-wnętrza-zdjęcia

Fot. Mariusz Bykowski

Fototapeta i czarne meble w salonie
camera

Fototapeta i czarne meble w salonie: pomysł na aranżację

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY