Urządzanie wnętrza to nie tylko kupno mebli, ładna dekoracja ścian może nadać indywidualny rys wystrojowi twojego mieszkania. Najprostszym sposobem na dekoracje ścienne jest wybranie oryginalengo koloru farby i pomalowanie nim fragmentu lub jednej całej ściany, która ma pełnić funkcję ozdobną we wnętrzu. Oprócz farb do dekoracji ścian świetnie nadają się tapety i fototapety, okładziny drewniane, cegły, plakaty, czy tkaniny.

Dekoracje ścienne: inspiracje do wnętrz

W galerii zdjęć prezentujemy wnętrza z prawdziwych mieszkań, w których właściciele chwalą się ciekawymi pomysłami na dekorowanie ścian. Zobaczcie inspiracje na aranżacje ścian, zarówno w salonie, przedpokoju, kuchnia, jak i łazience. Takie dekoracje ścienne sprawią, że wasze mieszkanie nabierze blasku i zyska indywidualny rys. Rozwiązań dotyczących dekoracji ścian jest naprawdę wiele. Zamiast jednokolorowej płaszczyzny ściany można zastosować na wybranym jej fragmencie ciekawe wzory, stemple, faktury. To triki, które odmienią aranżację wnętrza. Gdy jedną ze ścian w kuchni lub przedpokoju (lub jej fragment) pomalujesz ciemną farbą tablicową, zyskasz miejsce na listę zakupów i wyrazisty akcent kolorystyczny. Skontrastuj barwę tablicy z jasnymi meblami i dodatkami, wtedy wnętrze nie będzie przeładowane. Przykładowo do dekoracji ściany można użyć także tkaniny zamiast tapety. Piękny materiał na zasłonę może z powodzeniem pełnić rolę dekoracji ściennej, zastępując tapetę. Tkaniny możemy naklejać bezpośrednio do podłoża lub napinać na ramiakach, które mocuje się do ściany lub wiesza jak obrazy.
Jeśli wybierzesz płytki jako wykończenia ścian w kuchni, czy łazience, możesz poszukać oryginalnych, dekoracyjnych wzorów. Postarzanie to jeden z trendów wnętrzarskich, który nie omija też płytek. Motywy pęknięć, żyłek, przetarć, niedoskonałości nadają charakter kafelkom, toworzącym ciekawe dekoracje ścienne we wnętrzu. W dekoracji ścian nie bój się łączyć pozornie sprzecznych materiałów.

Tynki dekoracyjne: WIDEO

Obejrzyjcie wideo, w kótrym wyjaśniamy jak wykonać tynk dekoracyjny na ścianie we wnętrzu: tynk dekoracyjny płótno.