Dekoracje ścian: zdjęcia miast. Jak powiesić zdjęcia na ścianie

 jak-powiesić-zdjęcia

Pierwsza dekoracja ścian: zdjęcia

Fot. Mariusz Bykowski

Artystyczne zdjęcia to świetna dekoracja ścian. Pokazujemy, jak powiesić zdjęcia na ścianie. Wybraliśmy do dekoracji ścian czarno-białe zdjęcia Paryża i Nowego Jorku. Takie dekoracje ścian dodają szyku i podkreślają osobowość mieszkańców.

Fotografia ładnie oprawiona świetnie się sprawdza jako dekoracja ścian. Na dwóch zdjęciach pokazujemy wam jak powiesić zdjęcia na ścianie. Wybraliśmy czarno-białe zdjęcia. Zobaczcie jak oprawić zdjęcia i powiesić je na ścianie, by były efektowną dekoracją.

Pierwsza dekoracja ścian

Do dekoracji ścian widocznej na pierwszym zdjęciu wybraliśmy powiększenie Wieży Eiffla nadrukowane na tkaninę (dekoracja ściany za fotelem) oraz nocne zdjęcie Mostu Pont Neuf (wiszące nad czarną konsolą) i dwie pocztówki (Paryża stojące na konsoli).

Jak oprawić zdjęcia: zdjęcie Wieży Eiffla o wym. 140x200 cm można nakleić na ścianę lub nabić jak obraz na blejtram. Poziome zdjęcie mostu wymaga białego passe-partout i czarnej ramki. Pocztówki oprawiamy jak zdjęcia rodzinne stojące w srebrnych ramkach.

Jak powiesić zdjęcia: Płachta z dużym motywem wymaga dużej ściany. Ale nie głównej, tylko bocznej. Dobrze jęsli ściana ma kolor brązowy, może być też szara lub czarna. Typowie prostokątne zdjęcie wieszamy nad konsolą, komodą, małym stolikiem. Będzie ładną dekoracją ściany. Małe ramki najlepiej jest ustawić grupkami po kilka np. na komodzie.

 jak-powiesić-zdjęcia

Pierwsza dekoracja ścian: zdjęcia

Fot. Mariusz Bykowski

Druga dekoracja ścian

Druga dekoracja ścian to galeria zdjęć w przedpokoju. Pięć zdjęć i odbicie jednego w lustrze. Rodzaj zdjęć: plakat ze słynnym zdjęciem Man Raya Noir et Blanche, zdjęcie most paryski, zdjęcia scenki prayskie z lat 50.

Jak oprawić zdjęcia: zdjęcia mają niemal czarne tła, więc oprawiamy je klasycznie w białe passe-partout i czarną cienką ramkę.

Jak powiesić zdjęcia na ścianie: trzy zdjęcia łaczymy w ciągm oprawiając je tak samo. Zagosodarowujemy zdjęciami mały fragment ściany. Zdjęcia wieszamy blisko siebie w rytmie: dwa duże przy sobie, pod nimi pionowy ciąg mniejszych. Tak powieszone zdjęcia to otwarta dekoracja ściany, czyli możemy ją powiększać w dowolnym kierunku i dowieszać zdjęcia z każdej strony.

 jak-powiesić-zdjęcia

Druga dekoracja ścian: zdjęcia

Fot. Mariusz Bykowski

Ocena: 0
Tekst: Katarzyna Rzehak Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY