Dekoracja ścian: 10 pomysłów na pustą ścianę w salonie i sypialni. INSPIRACJE!

Fototapeta wyjątkowo szybko i łatwo ożywi białą ścianę. Fototapeta jako dekoracja ścian sprawi, że nudna aranżacja wnętrz zyska spokój i harmonię lub wprost przeciwnie, nabierze charakteru. Modne są  motywy zwierzęce i koronki, łagodne kolory neutralne i fototapety czarno – białe.

Niebieska zebra na białej ścianie
Spokój jeziora w sypialni
Nietypowa dekoracja ściany nad biurkiem
Dekoracja białej sciany z piórkami
Mapa świata na ścianie w salonie

Fototapeta jest idealnym sposobem odświeżenia białej ściany, która trochę nam się znudziła. Fototapeta także szybko odmieni aranżację białego wnętrza. Ostatnio chętnie wybieramy fototapety z motywami zwierzęcymi i w kolorze niebieskim. Zwłaszcza te ostatnie mają zdolność odświeżenia wnętrza. Popularne są także fototapety z motywami delikatnymi i subtelnymi, na przykład koronki. Wybór fototapet jest naprawdę ogromny, z pewnością każdy chętny znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Dekoracje ścian: fototapety z motywami zwierzęcymi i przyrodniczymi

Co zrobić jeśli biała ściana zaczyna być zbyt sterylna? Jeśli  potrzebujemy małej zmiany ale nie mamy czasu ani chęci na gruntowny remont z malowaniem ścian włącznie? Fototapeta będzie idealnym rozwiązaniem. Ostatnio modne zrobiły się fototapety z motywami zwierzęcymi  i przyrodniczymi. Mapa świata lub para papug w turkusowym odcieniu odświeży białe i sterylne wnętrze. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami chłodnej aranżacji wnętrz zadbajmy o dobre oświetlenie  i dodatki dekoracyjne w ciepłych odcieniach drewna. W sypialni natomiast szukamy spokoju i wyciszenia. Efekt taki uzyskamy przyklejając za łóżkiem fototapetę z widokiem spokojnego jeziora wśród drzew. Jeśli wnętrze, które chcemy delikatnie odświeżyć nie jest zbyt duże warto zastanowić nad kolorem fototapety. Wszystkie odcienie koloru niebieskiego i turkusu, i chłodne i ciepłe, mają zdolność odświeżania wnętrza.

Zobacz: motywy zwierzęce to trend czy klasyka?

Dekoracje ścian: fototapety z motywem subtelnym czy rockowym?

Osobom z usposobieniem dynamicznym przypadną do gustu fototapety z motywami rockowymi. Na przykład idealny może okazać się tak popularny ostatnio w modzie i biżuterii motyw czaszki. Nie musi ona być przerażająca. Może być wesoła i kolorowa. W kobiecym wydaniu. Fototapeta z motywem czaszki sprawdzi się na przykład na białej ścianie w domowym biurze. Dla osób zdecydowanie wolących delikatne i subtelne motywy dobrym wyborem będzie fototapeta z koronką. Niesamowicie wyglądają ściany pokryte przeskalowanej wielkości jednokolorową koronką. Będą idealne do kobiecej sypialni.

Więcej: koronki w nowoczesnych wnętrzach

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe Big-Trix.pl, Łukasz Zandecki, materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY