Czarno-biała tapeta podoba się ludziom zdecydowanym, lubiącym monochromatyczne wnętrza. Mimo ogromnego wyboru tapet, we wszystkich kolorach, to czarno-białe tapety cieszą się uznaniem wśród projektantów wnętrz i ich klientów. Czarno-białe tapety dobrze połączą różne style i kolory w mieszkaniu. Pasują do każdego wnętrza i w każdym stylu. Może to być tapeta w salonie, sypialni, przedpokoju, nawet w kuchni i łazience. Dostępne wzory tapet dają nieograniczone możliwości w dekoracji ścian.

Czarno-białe tapety: jakie wybrać wzory tapet?

Czarno-białe tapety spotkamy we wszystkich możliwych wzorach, geometrycznych i roślinnych. Tapety w salonie mogą być w pasy, koła, dużą kratę jak na kocu lub drobniutką pepitkę. Zwolennicy miękkich linii znajdą dla siebie wzory tapet roślinne, zwierzęce lub glamour. A wielbiciele klasyki wybiorą czarno-białe tapety we wzór scenek rodzajowych. Na tle takich tapet znakomicie wyglądają czarne, wyraziste meble lub duże, przeskalowane lampy. Wzory na tapetach traktujmy jak wzory na ubraniach. Można łączyć szerokie pasy na tapecie z wąskimi pasami na zasłonach lub na poduszkach. Znakomicie również wygląda połączenie miękkich wzorów roślinnych tapet z geometrycznymi pasami, kratami lub kołami. Ważne żeby pamiętać o zachowaniu jednolitej kolorystyki, ale różnej skali wzorów. Jeden rodzaj wzoru powinien być duży inny mniejszy. Jeśli decydujemy się na duży wzór na tapecie warto pomyśleć także o zastosowaniu wyższych listew przypodłogowych i sztukaterii pod sufitem. Takie białe, dekoracyjne detale bardzo ładnie wykończą i nadadzą elegancji monochromatycznemu wnętrzu.

Czarno-biała tapeta w salonie, sypialni, łazience

Czarno-białe tapety – pasują do każdego wnętrza. Duże, wyraźne wzory to pomysł na tapety w salonie czy przedpokoju, mniejsze, bardziej delikatne wzory tapet znakomicie sprawdza się w sypialni. Ale tak naprawdę wszystko zależy od tego co lubimy i od wyposażenia wnętrza. Duże wyraźne pasy na tapecie również znakomicie mogą się sprawdzić w dużej sypialni. Czarno-białe tapety i fototapety również znakomicie sprawdza się w kuchni nad blatem czy w łazience na ścianie nie mającej bezpośredniego kontaktu z wodą. Znajdziemy też czarno-białe tapety idealne do pokoju dziecięcego. Są to na przykład wzory czarnych ramek zdjęć lub obrazków na białym tle do samodzielnego kolorowania przez dzieci lub wklejania tam zdjęć.
Czarno-białe tapety pasują do wnętrz nowoczesnych, retro i klasycznych. Bez względu na to jaki wzór wybierzemy. Szerokie pasy sprawdzą się i we wnętrzu nowoczesnym i klasycznym. Czarne grochy na białym tle będą pasowały do wnętrz retro i nowoczesnych. Stosując Czarno – białe tapety mamy naprawdę wielkie pole do popisu i mnóstwo możliwości aranżacyjnych.