Cegła na ścianie: dozwolona w każdym wnętrzu

Cegła we wnętrzu to niemijający trend w aranżacji wnętrz. Na pozór chłodna, zarezerwowana dla industrialnych przestrzeni, wchodzi na salony nowoczesne, niezwykle klimatyczne i przytulne. Ceglana ściana świetnie zaprezentuje się w minimalistycznym i chłodnym pokoju dziennym, ale będzie także idealnym dopełnieniem klimatycznej aranżacji sypialni. Wszystko zależy od otoczenia, w jakim ją zaprezentujemy!

Cegła na ścianie w salonie
cegła na ścianie w sypialni
cegła na ścianie łazienki
Cegła w salonie
Cegła w nowoczesnym wnętrzu

Cegła na ścianie to trend, który króluje w aranżacji wnętrz jako wyjątkowa dekoracja przestrzeni. Wcześniej był to jednak materiał, który ochoczo wykorzystywano w chłodnych, minimalistycznych i loftowych przestrzeniach. Dziś, cegła na ścianie jest bohaterem niejednego wnętrza, które zachwyca przytulnością i wyjątkowym klimatem. To, jaki efekt ostatecznie uzyskamy w dużej mierze zależy od jej otoczenia.

Cegła na ścianie: uniwersalny materiał do każdego wnętrza

Cegła jako materiał niezwykle uniwersalny, doskonale wpisze się praktycznie w każdą stylistykę. W zależności od otoczenia jakie jej zagwarantujemy, może ocieplać wnętrze i wprowadzać do niego sielski klimat, bądź też przełamać subtelność aranżacji wprowadzając do niej industrialny element. Cegła na ścianie lubi kolor. Dobrze odnajdzie się w towarzystwie każdej barwy. Genialnie zaprezentuje się w sąsiedztwie granatu czy pastelowych odcieni. Niewątpliwą zaletą cegły we wnętrzu jest to, że nie wymaga ona specjalnego wykończenia. Zarówno jej kolor jak i fakturę możemy dowolnie dobierać i dopasowywać do wystroju wnętrza. Chcąc podkreślić naturalny urok cegły możemy zdecydować się na pozostawienie jej naturalnego koloru, jednak pomalowana na biało będzie królowała w każdym wnętrzu. Wchodzi nie tylko na salony, ale bardzo często gra pierwsze skrzypce w pokoju nocnym, przestrzeni kuchennej, czy występuje jako dekoracyjny element w aranżacji łazienki.

Ceglana ściana: pierwsze skrzypce w aranżacji wnętrz

Decydując się na ceglaną ścianę pozostawmy jej pierwszeństwo w aranżacji. Niech swobodnie wysuwa się na plan pierwszy projektu wnętrz, decydując tym samym o wyjątkowym charakterze przestrzeni. Cegła jest na tyle charakterystycznym elementem we wnętrzu, że chcąc nadać mu wyjątkowego charakteru, nie musimy wykładać nią całej ściany. Czasem wystarczy naprawdę drobny akcent, który wprowadzi do przestrzeni wyjątkowy klimat. Oryginalnym pomysłem w wykończeniu wnętrz jest także nieregularne rozmieszczenie cegiełek, np. w grupach po kilka elementów. Dawniej, odkryta cegła we wnętrzu kojarzyła się z brakiem funduszy na jego wykończenie. Dziś, świadczy o wysublimowanym smaku i wyczuciu estetyki.

Cegła w jadalni
camera

Cegła w jadalni: industrialna i przytulna

LISTA ZAKUPÓW

Brązowa cegła
camera

Cegła w łazience: aranżacje zdjęcia

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Grażyna Bieganik, Tomasz Bardadin, Sebastian Oleksik, Marcin Czechowicz, Konrad Kalbarczyk, Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY